Edirne konut fiyatları hızla yükseliyor

Edirne konut fiyatları, son yıllarda hızla yükseliyor. Trakya'nın cazibe merkezlerinden biri olan Edirne emlak fiyatları ile dikkat çekiyor.

Paylaş

Edirne konut fiyatları, son yıllarda hızla yükseliyor. Trakya’nın cazibe merkezlerinden biri olan Edirne emlak fiyatları ile dikkat çekiyor.

Edirne’de son yıllarda satılık daire, satılık arsa ve konut projeleri bakımından ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. İş imkanlarının olması, nüfusun aşırı kalabalık olmaması, öğrenci şehri olması ve Avrupa’ya geçişte önemli bir kapı olması Edirne’yi emlak yatırımı için cazip hale getiriyor.

Edirne konut projeleri bakımından Trakya’nın en çok dikkat çeken illeri arasında yer alıyor. Özellikle Edirne merkez satılık daire fiyatları bakımından İstanbul’da bazı ilçeleri de geçmiş durumda. Edirne’de satılık daire fiyatları ortalama 150-400 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu fiyatların altında sıfır daire bulmak oldukça zor.

Edirne konut yatırımı için 1+1 daire uygun

Edirne’de satılık daireleri incelediğimizde 1+1 daire tiplerinin oldukça fazla olduğunu görüyoruz. Trakya Üniversitesi, Edirne’de satılık daire fiyatlarını yükselten en önemli unsurların başında. Öğrenci nüfusunun artması ile birlikte 1+1 daire sayısı da artıyor. Edirne’de satılık 1+1 daire fiyatları 120-200 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Edirne’de merkezin yanı sıra Uzunköprü ve Keşan da satılık dairelerin fazla olduğu yerleşim yerleri olarak dikkat çekiyor.

İstanbul’daki yoğun şehir hayatından bunalan ve Trakya’ya yerleşmek isteyenlerin ilk tercihi olan Edirne’de konut fiyatlarının yakın gelecekte daha da yükseleceği belirtiliyor.

Edirne emlak yatırım ya da oturum amaçlı daire almak isteyenler kazançlı konut yatırımı için Edirne Merkez, Keşan ve Uzunköprü’yü düşünebilir. Edirne’de satılık daire fiyatları İstanbul Esenyurt, Beylikdüzü gibi ilçeleri de sollamış durumda. Edirne’de en çok satılan daire tipi 1+1 daireler. Bu dairelerin satın alma maliyeti düşük ve kiralanabilme oranı yüksek. 150 bin TL’ye alınacak 1+1 daireyi 750-850 TL’ye kiraya vermek mümkün.