Edirne emlak konut yatırımı için uygun

Edirne emlak yatırımı yapmak isteyenler için uygun fırsatlar içeriyor. Edirne'de sıfır daire fiyatları 65 bin TL'den başlıyor.

Paylaş

Edirne emlak yatırımı yapmak isteyenler için uygun fırsatlar içeren şehirlerin başında geliyor. Sıfır daire fiyatlarının 65 bin TL’den başladığı Edirne’de 100-110 bin TL’ye güzel bir daire sahibi olmak mümkün.

Trakya’nın en büyük yerleşim yerlerinden biri olan Edirne’de son yıllarda her bütçeye uygun modern konutlar dikkat çekiyor. 400 binden fazla insanın yaşadığı Edirne’de son yıllarda öğrenci nüfusu da hızla artıyor.

Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi Trakya bölgesi uygun fiyata daire satın almak isteyenler için önemli bir lokasyon.

Trakya Bölgesi, gelişmiş karayolu ve demiryolu ağı, limanları, havaalanı ve stratejik konumu ile güçlü bir ulaşım altyapısına sahip.

Avrupa-Asya arasında köprü işlevi görme ve İstanbul’a yakınlık gibi özelliklerini etkin bir şekilde kullanılabilen, erişilebilirliği yüksek bir bölgedir. Bunlar gibi birçok faktör Trakya’yı emlak yatırımı konusunda cazip kılıyor.

Önümüzdeki birkaç içinde çalışmaya başlayacak Halkalı-Kapıkule hızlı tren ile birlikte Edirne’den İstanbul’a ve diğer Trakya yerleşim yerlerine ulaşım çok daha hızlı ve kolay olacak. Bu proje ile Edirne emlak yatırımı konusunda potansiyeli daha da artacak bir bölge olacak.

Planlama aşamasında olan “Edirne-İstanbul Hızlı Tren” projesi, Avrupa Hızlı Tren Şebekesi’nin bir parçası olacak. Halkalı-Bulgaristan sınırı arasını 230 km’ye indiren bu projede, 8 istasyon yer alacak.

Edirne emlak yatırımı ve satılık daire satın almak isteyenler nereleri tercih etmeli?

Edirne’de sıfır dairelerin en çok olduğu yer Edirne Merkez olarak öne çıkıyor. Edirne merkez hem normal konut hem de proje bazlı konut için tercih edilebilir. Edirne emlak yatırımı merkezinden daire almak hem yatırım hem de oturum amaçlı daha doğru olacak. Merkezi lokasyondaki bir dairelerin daha kısa sürede prim yapması mümkün.

Binlerce öğrencinin eğitim gördüğü Trakya Üniversitesi’ne ev sahipliği yapması Edirne’nin canlı bir şehir olmasına katkı sağlıyor. Öğrenci nüfusu fazla olduğu için merkezi lokasyonlar daha da hareketli. Bu yüzden Edirne Merkez satılık daire için uygun. Yatırım amaçlı alındığı takdirde burada okuyan öğrencilere, memurlara eşyalı ya da eşyasız kiraya verilebilir.

Ayrıca Edirne Merkez’den Bulgaristan ve Yunanistan’a ulaşım daha kolay. Yurtdışına sık sık çıkış yapanlar için iyi bir yatırım olabilir.

Emlak Zamanı / Özel Haber

www.emlakzamani.net