Dudullu Bostancı metro ile buralar uçacak

Dudullu Bostancı metro ile Anadolu Yakası'nda birçok yerin değer kazanması ve konut fiyatlarının daha da yükselmesi bekleniyor.

Paylaş

Dudullu Bostancı metro ile Anadolu Yakası’nda birçok yerin değer kazanması ve konut fiyatlarının daha da yükselmesi bekleniyor.

İBB Başkan Kadir Topbaş yaptıkları çalışmalarla, bir vatandaşın en fazla yarım saatlik bir yürüme mesafesiyle bir metroya erişilebileceğinin altını çizerek, geçmişte müteahhitlerin su sıkıntısı olduğu için satışa çıkardıkları binalarda hidroflu sistemin bulunduğunu söyleyerek konutları sattığını, şimdi ise “Metroya 10 ya da 15 dakika” diye satışların yapıldığını ifade etti.

Dudullu Bostancı metro projesi kapsamında Dudullu Bostancı arasında 13 istasyonda hizmet vermesi planlanan 14.3 km’lik metro hattının tünel çalışmalarına  Ataşehir’deki metro şantiyesinde start verildi.

Dudullu Bostancı metro projesinin 2019’a kadar bitirilmesi planlanıyor. Bu metro hattı hayata geçtiğinde 90 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak. 13 durağın yer aldığı metro hattı ile Dudullu Bostancı arası da sadece 21 dakika olacak. Metro hattı Anadolu Yakası için önemli bir yatırın olacak.

Dudullu Bostanc  metro hattı ile son zamanlarda birçok markalı konut projesine ev dahipliği yapan Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Pendik ilçelerindeki gayrimenkul fiyatları daha da artacak. Ayrıca Bostancı, Kozyatağı, İçerenköy,Kayışdağı, Dudullu gibi lokasyonlarda da fiyatların ve projelerin artması bekleniyor.

Dudullu Bostancı metro istasyonları

Bostancı İstasyonu
Emin Ali Paşa İstasyonu
Ayşe Kadın İstasyonu
Kozyatağı İstasyonu
Küçükbakkalköy İstasyonu
İçerenköy İstasyonu
Kayışdağı İstasyonu
Türk-İş Blokları İstasyonu
İmes İstasyonu
Modoko İstasyonu
Dudullu İstasyonu
Yukarı Dudullu İstasyonu
Depo İstasyonu