Denizli emlak yatırımı için uygun

Denizli emlak yatırımında son yıllarda en çok dikkat çeken ve yatırımcılarına kazandıran bölgelerin başında geliyor.

Paylaş

Denizli emlak yatırımında son yıllarda en çok dikkat çeken bölgelerin başında geliyor. 1 milyondan fazla nüfusa sahip dinamik bir il olan Denizli, son yıllarda emlak yatırımcılarının takip ettiği bölgeler arasında geliyor.

Türkiye İstatistik Kurumu 2017 verilerine göre, Denizli’nin nüfusu 1 milyon 18 bin 735. Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dikkat çeken Denizli gayrimenkul yatırımı açısından da hızla gelişmeye devam ediyor. Sanayi merkezi olarak ön plana çıkan Denizli’de tekstil, turizm ve tarım şehrin ekonomisinde önemli bir paya sahip. Tekstil alanında ciddi bir ivme kaydeden Denizli, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi arasında önemli bir geçit olarak biliniyor.

Her yıl yurt içi ve yurtdışında pek çok turisti ağırlayan Denizli, Pamukkale Travertenleri başta olmak üzere pek çok tarihi ve kültürel yeri ile turizm sektöründe ciddi bir yere sahip. Kongre, yayla ve kültür turizminde adından söz ettiren Denizli’de 19 ilçe var.  Pamukkale, Babadağ, Beyağaç, Çal, Çivril, Kale, Sarayköy, Merkezefendi, Baklan, Bozkurt, Çameli, Güney, Serinhisar, Acıpayam, Bekilli, Buldan, Çardak, Honaz ve Tavas olmak üzere toplam 19 ilçe yer alıyor.

Denizli emlak yatırımı açısından cazip

Markalı konut projelerinin hız kazandığı Denizli satılık konut, ticari gayrimenkul, yatırımlık arsa bakımından son yıllarda Ortadoğulu yatırımcıların da ilgisini çekmeye başladı. Suriye, İran gibi ülkelerden ciddi anlamda göç alan Denizli’de apart konut piyasası da ciddi bir pazar oluşturmaya başladı.

Denizli gerek turizm gerekse de organize sanayi bölgeleri ve tarım ile ekonomik anlamda da gelecek vaat eden yerlerden biri. Turizm denince dünya markası Pamukkale var. Sanayide düşünürsek tekstil ve mermer sanayinin kalbinin de Denizli olduğu bilinen bir gerçek. Bu ve benzeri ekonomik dinamikler Denizli’yi yatırım yapılacak iller arasında bir adım daha öne çıkarıyor.

Denizli satılık ev fiyatları 75 bin TL’den başlıyor ve neredeyse 3 milyon liraya kadar çıkabiliyor. Araştırmalar Denizli’de konut fiyatlarının yakın gelecekte çok daha fazla yükseleceğini ortaya koyuyor. Denizli emlak yatırımı konusunda profesyonel destek için bölgede hizmet veren emlak ofisleri ve gayrimenkul uzmanları ile çalışmak büyük önem taşıyor.