Çorlu emlak yatırımı yapana kazandıracak

Çorlu emlak yatırımı açısından cazibe merkezi olmaya başlayanTrakya'yı düşünen yatırımcılar için kazançlı fırsatlar barındırıyor.

Paylaş

Çorlu emlak yatırımı ve satılık daire arayışında olan emlak yatırımcıları için önemli fırsatlar sunuyor.

Trakya’nın en değerli ilçesi konumunda olan Çorlu konut projeleri ve yeni yatırımlar ile her geçen gün değerleniyor. Çorlu emlak piyasası fiyatlarını incelediğimizde İstanbul’un birçok ilçesi ile başa baş giden bir tablo ile karşılaşıyoruz.

Son yıllarda Tekirdağ’ın sanayi açısından en önemli ilçesi haline gelen Çorlu’da şu anda binlerce konut satılık ve  yapımı devam eden projeler de var. Çorlu emlak piyasasında yaşanan hareketlilik satılık daire ve arsa fiyatlarına yansıdı.

Çorlu’nun konut açısından en rağbet gören bölgeler arasında Çetin Emeç Bulvarı, Emlak Konutları, Önerler Köyü, Bulvar Yolu İstanbul kısmı, Bağlar Mevkii’nin üst kısmı ve Yeni Sanayi Bölgesi geliyor.

Çorlu’dan daire alınır mı? İstanbul’a yakınlığı, Trakya’nın en önemli sanayi merkezi konumunda olması, havalimanına sahip olması, konut projeleri için uygun alanlar içermesi Çorlu’nun emlak yatırımı için uygun bir tercih olmasını sağlıyor.

Çorlu emlak yatırımı için cazibe merkezi olacak

Çorlu’nun Türkgücü OSB ve Çorlu Deri OSB içermesi ve yapılması planlanan Çorlu Lojistik Köy iş sahası konusunda birçok imkan sağlaması emlak yatırımlarının kazançlı olmasını sağlayacak.

Çorlu’nun Çerkezköy, Velimeşe, Kapaklı, Lüleburgaz gibi sanayi bölgelerine de yakınlığı bu bölgedeki konut ve arsa yatırımlarının prim yapmasına katkı sağlıyor.

Nüfus artış hız oranı en yüksek ilçelerden biri olan Çorlu yatırımcıların mutlaka göz önünde bulundurması gereken lokasyonlar arasında yer almalı.

2016 yılında Çorlu için 165 milyon lira kaynak ayrıldı. Çorlu’nun Tekirdağ’dan ayrılıp il olması da zaman zaman gündeme gelen konular arasında.

Önümüzdeki yıllarda hızlı nüfus artışı, yeni projeler ve İstanbul’a yakınlık belki Çorlu’nun il olmasına katkı sağlayabilir.

Lojistik Köy projesi Çorlu emlak piyasasını canlandırabilir

Çorlu’da yapılması planan lojistik köy projesi ile ilçenin değeri daha da artacak. Lojistik köy yük ve taşımacılık şirketleri ile ilgili resmi kurumların da içinde yer aldığı, her türlü taşıma türünde etkin bağlantıları olan alanlar olarak tanımlanıyor.

Lojistik köyde depolama, bakım-onarım, yükleme-boşaltma, elleçleme, yükleri bölme, birleştirme, paketleme vb. faaliyetleri gerçekleştirme imkânları olan alanlar olacak. Düşük maliyetli, hızlı, güvenli, aktarma alan ve donanımlarına sahip bölge olarak önem kazanacak.

Planlamaya göre lojistik köylerde depolar, antrepolar, karayolu-demiryolu bağlantıları, konteyner yükleme boşaltma ve stok alanları, gümrüklü sahaları yer alacak.

Tehlikeli ve özel eşya yükleme, boşaltma ve stok alanları, dökme yük boşaltma alanları, bakım onarım ve yıkama tesisleri, akaryakıt istasyonları da bulunacak.

Sosyal ve idari tesisler, müşteri ve personel ofisleri, otopark, tır parkı, bankalar, restoranlar, oteller, büfeler, iletişim ve gönderi merkezleri bulunacak.

Çorlu Lojistik Köyü’nün Çorlu Havaalanı yakınlarında bin 500 dekarlık bir alana yapılması planlanıyor. 2 yıl önce fizibilite çalışmaları başlamıştı.