Çatalca Çiftlikköy arsa yatırımı için uygun

Çatalca Çiftlikköy arsa yatırımı için birçok ekonomik seçenek ile son zamanlarda İstanbul'da yatırımlık satılık arsa için öne çıkıyor.

Paylaş

Çatalca Çiftlikköy arsa yatırımı için birçok ekonomik seçenek ile son zamanlarda İstanbul’da yatırımlık satılık arsa için öne çıkıyor. İstanbul’da arsa nereden alınır? sorusunun cevabı yatırım amaçlı ya da ev yapmak için arsa arayışında olanların en çok merak ettiği konulardan biri. Bu yazımızda Çatalca Çiftlikköy satılık arsa fırsatlarına  dikkat çekmek istiyoruz.

Arsa yatırımı son yıllarda en çok kazandıran yatırım araçlarından biri olarak öne çıkıyor. Özellikle gelişmekte olan bölgelerden alınan arsalar hızla değerleniyor ve sahiplerine ciddi kazançlar sağlıyor.

Arsa satın almadan önce ne amaçla alınacağını iyi belirlemek gerekiyor. Yatırımlık arsa alınacaksa gelişmekte olan, nüfusu artan, yapılaşmanın hızlandığı, çevresinde ulaşım ağın bulunan, imar izni olan ya da gelecek nitelikteki yerlere bakmak gerekiyor. www.emlakzamani.net

Çatalca Çiftlikköy arsa yatırımı için ideal, Çatalca Çiftlikköy arsa alınır mı? Çiftlikköy arsa için uygun mu?

İstanbul’da yatırımlık arsa almak için uygun yerler pek olmasa da hala Silivri, Arnavutköy, Çatalca’da uygun yerler bulmak mümkün olabiliyor. Çatalca Çiftlikköy arsa ilanları açısındna her bütçeye uygun seçenekler barındırıyor. Çatalca Çiftlikköy’de satılık arsa fiyatları 20-25 bin TL’den başlıyor. 20-25 bin TL’den başlayan yerler hisseli tapu ya da metrekare olarak çok küçük araziler olsa da imar izni geldiği takdirde ciddi kazanç getirebilecek yerler olabilir.

Bu tür arsalara konteyner ev, ahşap ev, tiny house, karavan, prefabrik yapı konulabilir. Hem kafa dinlemek hem de doğa ile iç içe olmak açısından bir avantaj. 30-40 bin TL’ye alınacak bir arsa içinde yaşanabilecek yapı da konduğunda ortalama 100 bin TL’ye müstakil, doğanın içinde bir yaşam alanı oluşturulabilir. Çatalca Çiftlikköy satılık arsa ilanlarına baktığımızda taksitle arsa satışı yapan emlak firmaları da bulunuyor.

Bu lokasyonda arsa almak isteyenler için birçok farklı alternatif var. Daha iyi bir konumda arsa almak için 50-150 bin TL bütçeyi gözden çıkarmak gerekiyor. Nakit alımda ve pazarlıkla Çiftliköy satılık arsa fiyatlarını daha da aşağıya çekmek mümkün. Çatalca Çiftlikköy’den arsa almak ve ev yapmak isteyenlerin imarlı arsa ilanlarına bakması daha önemli. İmar izni olmayan yerlerde fiyatlar oldukça düşük seyrediyor.

Çiftlikköy nasıl bir yer?

Çatalca’nın bir mahallesi olan Çiflikköy bir dönem belediyelikti. Doğası ve tarihi ile de dikkat çeken Çiftlikköy son zamanlarda yatırımcıların odak noktası haline geldi. Çiftlikköy adından da anlaşılacağı gibi eskiden çiftlikti. Ormanlık arazi içine kurulu olan bu yer zamanla göç aldı. Balkan Harbi’ne de tanıklık eden Çatalca Çiftlikköy Terkos Gölünü besleyen Kara dere, Sıcak su Deresi, Kayalı burun Deresi, Kürt dere gibi kaynakları barındırıyor. Çiftlikköy güreşleriyle de meşhur olmuş bir yer.