Bursa emlak yatırımı en cazip ilçeler

Bursa emlak yatırımı ve Bursa satılık daire arayanlar nerelere yatırım yapmalı? Bursa'nın hangi ilçeleri emlakta en çok kazandırıyor?

Paylaş

Bursa emlak yatırımı için son yıllarda en çok öne çıkan illerin başında geliyor. Bursa konut projeleri, Bursa emlak yatırımı ve Bursa satılık daire ile ilgili gelişmeleri takip edenler nerelere yatırım yapmalı? Bursa’nın hangi ilçeleri emlakta en çok kazandırıyor?

Emlak portalı Milliyetemlak.com’un EN’deks sonuçlarına göre Bursa’nın en çok prim yapacak yerleri belirlendi. Bursa’nın merkez ilçeleri Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım ve Mudanya gelişen sanayisi ve artan nüfusuyla markalı konut projelerinin gözdesi olmayı sürdürecek.

İstanbul-İzmir Otoyolu’nun etkisiyle merkez dışındaki Yenişehir ve Karacabey ilçeleri ise özellikle arsa yatırımcılarının ilgisini çekecek.

Akademik eğitim yılının başlamasıyla birlikte ise Görükle ve Özlüce gibi bölgelerde 1+1 satılık ve kiralık konut ihtiyaçları daha da artması bekleniyor.

Bursa Nilüfer bölgesi, kiralık ve satılık konut arayışlarında yine üst sıralarda yer almayı sürdürecek.

Bursa emlak yatırımı için Mudanya değer kazanacak

Bursa’nın en önemli arterlerinden biri olan Mudanya yolu, özellikle daha sakin bir şehir hayatı tercih eden üst gelir grubuna uygun villa tipi konutlarıyla tercih edilecek. Mudanya’ya deniz ulaşımının da olması bu ilçeyi cazip kılıyor.

Şehrin en eski yerleşim noktalarından olan Osmangazi ilçesinde yer alan Demirtaş Mahallesi konut yatırımı için öne çıkıyor. Mahalle son yıllarda hızla gelişme gösteren prestijli konut projeleriyle yılın 2. yarısında daha da değer kazanacak.

İstanbul-İzmir yolunun tamamlanacak güzergahlar arasında yer alan Karacabey, yeni imar projelerinin gündemde olması nedeniyle sanayi yatırımları için cazip noktalardan biri olacak. Bu bölge yılın 2. yarısında arsa yatırımcılarının ilgisini daha da fazla çekecek.

Bursa emlak yatırımcılarının ilgisinin yoğunlaştığı bir diğer ilçe ise, hem otoyol projesinin etkisi hem Gemlik Limanı’na yakınlığı hem de kurulacak olan Oto Test Merkezi’nin etkisiyle Yenişehir olacak.

Yeni otobanın yapılması, körfezde köprünün yapılması, ulaşımın kısa sürede sağlanması ve özellikle Mudanya bölgesindeki bazı imar hareketlerinin olması yatırımcıyı cezbediyor.

Bursa’da zaten güçlü olan sanayinin var olan yapısı gün geçtikçe artıyor. İstanbul’daki yatırımcıların Bursa’ya doğru yöneldiği bilinen bir gerçek. Bursa son yıllarda yerli yatırımcıların değil Orta Doğu ve Arap yarımadasından da insanların yatırım yaptığı bir yer oldu.

İstanbul’a yakın olması, nüfus artışının yüksek olması, sanayinin güçlü olması, doğası, turizm merkezi olması Bursa’ya değer katıyor. Bunların yanı sıra deniz ulaşımı ve kara ulaşımı gibi birçok faktör Bursa’nın emlak yatırımı için cazibe merkezi olmasını sağlıyor.