Beylikdüzü metro ile daha çok prim yapacak

Beylikdüzü metro projesi ve yeni ulaşım projeleri ile Beylikdüzü'nün değerinin daha da artacağı belirtiliyor.

Paylaş

Beylikdüzü metro projesi, Beylikdüzü’nün cazibesini daha çok artıracak projelerin başında geliyor.

Son yıllarda İstanbul’un en çok prim yapan ilçeleri arasında başı çeken Beylikdüzü’nde nüfus ve markalı konut projeleri hızla artıyor.

Bir zamanlar kimsenin yüzüne bakmadığı ilçe büyük bir değişim sürecine girdi. İstanbul’un son yıllarda büyümesini yatay olarak sürdürmesi ile birlikte Avrupa Yakası’dan Beylikdüzü, Küçükçekmece, Avcılar, Arnavutköy, Silivri, Büyükçekmece, Esenyurt gibi ilçeler önemli ölçüde prim yaptı.

Beylikdüzü, bu ilçeler arasında planlı olarak büyüyen bir ilçe olarak öne çıkıyor. İlçede eski yapı stoku yok denecek kadar az. Yeni yapılan Beylikdüzü konut projeleri bu yüzden dikkat çekiyor. Beylikdüzü, yatırım ve oturum amaçlı konut için cazip bir ilçe fakat ulaşım toplu ulaşım ağlarının yeterli olmaması ilçenin daha fazla gelişmesinde önemli bir engel.

Esenyurt, Avcılar, Beylikdüzü ve Büyükçekmece’de yıllık yaklaşık 100 bin nüfus artışı var. Bu nüfus artışına karşı mevcut ulaşım hizmetlerinin yetersiz kalıyor.

Beylikdüzü metro projesi ve diğer ulaşım projeleri ile değer kazanacak

Uzun zamandır beklenen Beylikdüzü metro projesi hayata geçtiği takdirde Beylikdüzü’nün değeri daha da artacak. Bir bölgenin hızla değerlenmesinde en önemli kriter ulaşım ağlarının zengin olması. Bundan dolayı Beylikdüzü’nde ulaşım metrobüs dışındaki araçlarla da çeşitlenmeli.

Beylikdüzü-Zincirlikuyu metrobüs hattının yanı sıra Beylikdüzü’nden Esenyurt, Büyükçekmece, Silivri, Küçükçekmece, Arnavutköy, Çatalca gibi ilçelere de ulaşım projeleri hayata geçirilmeli. Bu ulaşım projeleri metro, metrobüs, havaray, hızlı tren olabilir.

Beylikdüzü’nden daire almak isteyenlerin gündemde olan ulaşım projelerini düşünerek hareket etmesi karlı bir gayrimenkul yatırımı açısından önem taşıyor. Beylikdüzü daha da gelişecek.

5 yıl sonra ilçedeki konut fiyatları bugünden çok daha farklı olacak. Bundan dolayı Beylikdüzü konut yatırımı açısından şu anda Avrupa Yakası’nın planlı gelişen en cazip bölgeleri arasında ilk sırada yer alıyor.