Başakşehir konut projeleri ile yükselişte

Başakşehir konut projeleri bakımından İstanbul'un hızla gelişen ve en çok talep gören ilçelerinin başında geliyor.

Paylaş

Başakşehir konut projeleri bakımından İstanbul’un hızla gelişen ve en çok talep gören ilçelerinin başında geliyor.

Başakşehir, 2008 yılında Küçükçekmece ve Esenler’den ayrılan mahalleler ile Bahçeşehir Belde Belediyesi’nin birleştirilmesiyle ilçe oldu.

Başakşehir ilçe olmadan önce Küçükçekmece’ye bağlı bir yerleşim yeriydi. Günümüzde ise 400 bin civarı kişinin yaşadığı büyük bir ilçe oldu. Yeni konut projeleri ile önümüzdeki 10 yıl içinde Başakşehir’in nüfusunun 1 milyona ulaşması bekleniyor.

İlçe kurulmadan önce Başakşehir 1. ve 2. etapları, Güvercintepe, Şahintepe, Altınşehir, Ziya Gökalp mahalleleri ile Şamlar Köyü Küçükçekmece Belediyesi’ne bağlıydı.

Başak mahallesi, Başakşehir 4. ve 5. Etaplar Esenler Belediyesi’ne; Bahçeşehir ise Büyükçekmece İlçesi’ne bağlı bir belde belediyesi durumundaydı.

Daha sonra bu semtler birleştirilerek Başakşehir İlçesi kuruldu. Başakşehir ilçesi 10 mahalleden oluşuyor.

Son yıllarda markalı konut projeleri ile adından sıkça söz ettiren Başakşehir, oturum ve yatırım amaçlı konut alanlara hep kazandırdı. İlçede satılık daire fiyatları gün geçtikçe yükseliyor. Ulaşım projeleri ile daha çok değerlenecek olan Başakşehir gelişmekte olan ilçeler arasından en çok prim yapan yer. Bu yüzden son yıllarda İstanbul’da en çok Başakşehir konut projeleri öne çıkıyor.

Başakşehіr konut projeleri kapsamında hayli hareketli. İlçede şu anda yapımı devam eden 40’a yakın konut projesі bulunuyor. 2018’de bіtmesі beklenen Başakşehіr konut projelerі іle bölgede 30 bin civarında yeni daіre arz edіlecek. Bu daіrelerіn en düşük metrekare fіyatları 2 bіn 359 TL olurken, en yüksek metrekare fіyatı іse 10 bіn 265 TL civarında.

Başakşehir’de Ekіm 2015 іtіbarіyle ortalama metrekare satış fіyatı 3 bіn 105 TL’den gerçekleşti. Başakşehіr іlçesіnde, 2016 Ekіm ayı sonunda %14,17’lіk bіr artışla ortalama metrekare fіyatı 3 bіn 545 TL oldu. 2015 yılı іçerіsіnde aylık ortalama %2,13 değer kazanan Başakşehіr’de, 2016 yılı ortalama değer artışı %0,9’a düştü.

Başakşehir konut projeleri  Bahçeşehir ve Kayaşehir’i değerlendiriyor

Başakşehir konut projeleri için en çok dikkat çeken yerleşim yeri Bahçeşehir oluyor. İlçedeki planlı kentleşmenin ilk örneklerinden Bahçeşehir konut projeleri ile çok hızlı değerlendi. Bahçeşehir’de 500 bin TL aşağısında nitelikli konut bulmak zorlaşıyor. Başakşehir’de son yıllarda en çok öne çıkan bir diğer yer de Kayaşehir oldu. Uydu kent olarak projelendirilen Kayaşehir konut projeleri ile hızla yükselişe geçti. Ulaşım ağlarının yaygınlaşması ve çeşitlenmesi ile birlikte Kayaşehir cazibe merkezlerinden biri olacak.

Kanal İstanbul, 3. havalimanı, 3. köprü, metro projeleri, hızlı tren gibi projeler Başakşehir, Bahçeşehir ve Kayaşehir’i uçuracak. Yatırım ya da oturum amaçlı bu bölgeleri tercih edenler doğru adımları atmalı.