Avrasya Tüneli ile prim yapan bölgeler

Avrasya Tüneli ile her iki yakadaki giriş ve çıkışına yakın bölgelerde konut satış ve kiralama fiyatları son zamanlarda hızla artıyor.

Paylaş

Avrasya Tüneli ile her iki yakadaki giriş ve çıkışına yakın bölgelerde konut satış ve kiralama fiyatları son zamanlarda hızla artıyor.

Toplam 14,6 kilometrelik bir güzergahta, Kazlıçeşme ile Göztepe arasında inşa edilen tünele yakın lokasyonlarda emlak fiyatları gün geçtikçe yükseliyor.

Ulaşım projelerinin ev fiyatlarını artırmada en önemli faktör olduğu gayrimenkul uzmanları tarafından sıkça dile getiriliyor. Bundan dolayı yatırımcıların ulaşım ağına yakın yerleri tercih etmesi kazançlı emlak yatırımı açısından büyük önem taşıyor.

Deprem ve tsunamiden etkilenmeyecek, üstün güvenlik özellikleriyle sığınak olarak da kullanılabilecek Avrasya Tüneli, şehrin iki yakasındaki giriş ve çıkışlarına yakın bölgelerdeki gayrimenkul ürünlerinin de fiyatını artırdı.

Avrasya Tüneli ile değer kazanan yerler

Avrasya Tüneli projesi ile değer kazanan bölgeler arasında Anadolu Yakası’nda D-100 karayolunun Göztepe-Harem arasında kalan kısım, Üsküdar’a bağlı Acıbadem, Koşuyolu ve Ünalan ile Kadıköy’e bağlı Hasanpaşa ve Merdivenköy mahalleleri öne çıkıyor.

Avrupa yakasında ise Fatih ilçesine bağlı Cankurtaran, Yenikapı ve Yedikule mahalleleri ile Zeytinburnu ilçesinin sahil kesimi ön plana çıkıyor. Avrupa Yakası’nda Güngören, Bahçelievler ve Merter gibi yerlerde de konut fiyat artışları bekleniyor.

Merter, Merkezefendi ve Davutpaşa tarafında başlayan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında sanayi alanlarının konut ve karma kullanım projelerine dönmesi de değer artışı sağlayacak.

Proje aynı zamanda Zeytinburnu ve Bakırköy’ün sahil hattında yeni hayata geçirilen markalı konut projeleri için de bir cazibe noktası oldu.

İstanbul’da kazançlı emlak yatırımı yapmak isteyenler Avrasya Tüneli güzergahındaki markalı konut projeleri düşünebilir.