Avcılar emlak konut projelerinde gözde olacak

Avcılar emlak konut projelerinde gelecek dönem İstanbul'un en gözde ilçelerinden biri olarak adından sıkça söz ettirecek.

Paylaş

Avcılar emlak konut projelerinde gelecek dönem İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri olarak adından sıkça söz ettirecek.

1999 Marmara Depremi’nde en fazla kaybın yaşandığı yerlerden biri olan Avcılar’da, 4 kat sınırlaması kaldırıldı.

Avcılar’da 1982 yılında getirilen düzenleme ile 5-6 kata kadar izin verilen binalar, 2008 yılında çıkartılan İmar Planı doğrultusunda 4 kata düşürülmüştü. Bu nedenle yüksek katlı binalarda ikamet eden ev sahipleri hak kaybına uğruyordu.

Planda yüksekliğin en çok 15.50 metre olarak belirtilen alanlarda yapı yüksekliği en çok 5 kat olarak; yüksekliğin en çok 18.50 metre olduğu alanlarda ise 6 kat uygulama yapılabilecek.

Geçtiğimiz günlerde İBB Meclisi’nde Avcılar Merkez, Ambarlı, Cihangir, Denizköşkler, Mustafa Kemal Paşa, Gümüşpala ve Üniversite mahallelerine yönelik karar alınmıştı. Buna göre depreme dayanıklı modern yapılar inşa etmek ve hak kaybını önlemek amacıyla getirilen imar planı değişikliği teklifi onaylandı.

Avcılar’da 4 kat sınırlamasının kaldırılması ilçede daha yüksek katlı binaların inşa edilmesinin önünü açabilecek. Konum olarak İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan Avcılar hem sahil şeridi, hem de E-5 karayoluna komşu olması nedeniyle değer kaybetmeyecek bir bölge.

Avcılar emlak konut projelerinde gözde olacak

Kat sınırlaması kalkınca inşaat şirketleri Avcılar’da konut projelerine hız verecek. İnşaat firmalarının projelerinin yanı sıra TOKİ, Emlak Konut ve Kiptaş gibi kuruluşların da Avcılar’da markalı konut projeleri hayata geçireceğini söylemek mümkün.

Önümüzdeki yıllarda Avcılar’da satılık ve kiralık konut fiyatlarında önemli artışların görüleceği bir gerçek. Henüz markalı konut projeleri başlamadığından dolayı bölgede daire satın alanlar şimdiden kara geçecek. İleride fiyatlar daha da artacağı için Avcılar satılık daire almak isteyenler için pahalı lokasyonlardan biri olacak.

Avcılar’da denize yakın bölgelerde deniz manzaralı lüks konut projeleri yükselecek, E-5’ye yakın konumda da ulaşım sorunu olmayan projeler hayata geçecek. Büyük inşaat firmalarının şimdiden Avcılar’da konut projesi geliştirmek için arazi arayışına girdiği de gelen bilgiler arasında.

Gümüşpala, Denizköşkler, Cihangir, Avcılar Merkez, Firuzköy, Üniversite ve Ambarlı mahalleleri konut projeleri için gözde olacak.

Avcılar 4 kat sınırı kalktığından dolayı ilçede kentsel dönüşüm projeleri daha da hızlanacak. Binaları eski olanlar kat karşılığı daire alarak yerle müteahhitler ve büyük inşaat firmaları ile anlaşarak modern konutlarda yaşama imkanına kavuşacak.

İstanbul’da nereden daire alınır? İstanbul’da kazançlı konut yatırımı nerelere yapılır diye araştırıyorsanız Avcılar ilçesi şu an sizin için kazançlı bir fırsat olabilir. Bölgedeki gelişmeleri yakından takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir