Atakent konut yatırımcısına kazandırıyor

Atakent, konut yatırımcılarına son 15 yılda önemli ölçüde kazandırdı. Satılık ve kiralık daire fiyatları Atakent'te hızla yükseliyor

Paylaş

Atakent, İstanbul’da yeni konut projeleri açısından en çok öne çıkan lokasyonların başında geliyor.

Küçükçekmece’den daire satın almak isteyen konut alıcılarının en çok ilgi gösterdiği yerlerinden başında gelen Atakent’te yükselen markalı projeler dikkat çekiyor.

Küçükçekmece’nin markalı konut üssü Atakent, konut yatırımcılarına son 15 yılda önemli ölçüde kazandırdı. Satılık ve kiralık daire fiyatları Atakent’te hızla yükseliyor.

Sıfır stüdyo daireler ortalam 200 bin TL’den satılıyor. 1+1 daireler 225 bin TL’den başlayıp 630 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. 2+1 dairler 370 bin TL’den başlayıp 950 bin TL’ye çıkıyor. 3+1 daire fiyatları ise 500 bin TL’den başlıyor ve 1 milyon 300 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Atakent daire fiyatları adeta lüks semtler ile yarışır düzeyde. Buradaki markalı konut projelerinden daire satın alanlar sürekli kar ediyor. Bölgedeki aireler yatırımcılarına şimdiye kadar kaybettirmedi.

Yakın gelecekte buradan daire satın almak isteyenlerin büyük meblağları gözden çıkarması kaçınılmaz olacak. Atakent planlı modern şehir yapısı ile daha sakin, huzurlu ve güvenli bir hayat yaşamak isteyenlerin tercihi.

Bir zamanlar çöplüğüyle ünlü olan Halkalı, bugün Avrupa Yakası’nın gözde bölgeleri arasında yer alıyor. Halkalı’da toplu konut projeleri art arda yükseliyor.

Küçükçekmece’ye bağlı Halkalı bugün markalı, temalı, sosyal alanı olan nitelikli konut projelerinin adresi oldu. Bir zamanlar çöplüğüyle anılan bölgede, binlerce konut inşa edilirken, yeni projeler de gündemden düşmüyor.

TOKİ ve Emlak Konut GYO’nun hayata geçirdiği toplu konut projeleriyle nitelikli konut anlamında ilk adımların atıldığı bölgede, hem hasılat paylaşımı projelerin hem de özel sektör yatırımlarının katkısıyla, konut piyasası hız kesmiyor.

Halkalı bölgesinde Atakent’in yıldızı biraz daha fazla parlıyor. Ard arda yükselen yeni konut projeleriyle marka değerini yükselten bölge, yüksek prim vaat eden lokasyonların başında geliyor.

Atatürk Havaalanı, Basın Ekspres Yolu, TEM ve E5 karayollarına yakın konumu sayesinde de Atakent dikkat çekiyor. Son yıllarda İstanbul’da hayata geçecek ulaşım projelerinin birçoğu Atakent’ten de geçecek. Ulaşım ağlarının yaygınlaşması Atakent’in değerini daha da artıracak.

Atakent İstanbul’un en hızlı büyüyen bölgelerinden biri

Yeni konut yatırımları devam edecek Küçükçekmece ilçesine bağlı olan Halkalı bağlantı yollarına yakınlığıyla konut sahibi olmak isteyenlerin ve yatırımcıların keşfettiği İstanbul’un en hızlı büyüyen gelişim akslarından biri haline geldi.

Sefaköy- Halkalı ve İkitelli bölgesinin konut projelerin yoğunlaştığı bir bölge olarak öne çıkması, bölgede artan nüfus yoğunluğuna paralel olarak alışveriş merkezi ihtiyacını da doğuruyor.

İstanbul’da planlı kentleşmeye de örnek olacak ilçelerden biri olan Halkalı’da hem ulaşım hem de şehirleşme açısından önemli projeler gerçekleştiriliyor.

Hizmete giren Marmaray’ın Halkalı’ya kadar uzayacak olması, Halkalı’ya uzanacak yeni metro hatlarının inşa edilmesi bölgede ulaşım açısından avantaj sağlayacak. Halkalı, planlanan Kanal İstanbul projesine ve 3. havalimanına da yakın olacak.

Hizmete açılacak, Temapark projesi de bölgede önemli bir hareket yaratacak. Temapark’a gelecek yerli ve yabancı turistlerle birlikte de bölge kalkınacak.