Arnavutköy, Beylikdüzü, Esenyurt konut yatırımı için cazip

Arnavutköy, Beylikdüzü, Esenyurt ilçeleri konut yatırımı yapacaklar için 2019 yılında en cazip ilçeler arasında yer alıyor.

Paylaş

Arnavutköy, Beylikdüzü, Esenyurt ilçeleri konut yatırımı yapacaklar için 2019 yılında en cazip ilçeler arasında yer alıyor.

Bu 3 ilçede konut fiyatları diğer ilçelere oranla hala düşük seviyede. Bundan dolayı emlak yatırımı yapacak olan kişiler bu bölgelerdeki konut projelerini ve konut fiyatlarını düzenli olarak takip etmeli.

Bu 3 ilçe yeni havalimanı, şehir hastanesi projesi, metrobüse yakınlık (Esenyurt ve Beylikdüzü) daha planlı yapılaşma açısından önem kazanmaya başladı.

Konut yatırımı 2019 için bu 3 ilçe düşünülebilir

Bir dönem kimsenin yüzüne bakmadığı Beylikdüzü ve Esenyurt ilçelerinde konut projeleri adeta tavan yaptı. Peşpeşe birçok Esenyurt konut projeleri ve Beylikdüzü konut projeleri görmek mümkün oluyor. 2019’da Arnavutköy konut projeleri açısından inşaat sektörünün gözdesi olmaya aday görünüyor.

Yaklaşık 150 milyon yolcu kapasitesi hedefleyen 3. Havalimanı, Arnavutköy’ü yatırımlık konutlar açısından cazip kılıyor. İstanbul’a büyük bir avantaj sağlayacağı gibi yakın bölgede bulunan Arnavutköy ve Göktürk bölgeleri de konut yatırımı 2019 için önemli bölgeler olarak öne çıkacak. Yeni yatırımlar ile bu bölgelerin önümüzdeki 5-10 yıl içinde çok daha fazla değerlenmesi mümkün olacak.

180-350 bin TL bandında yatırımlık daire düşünenler için Beylikdüzü, Arnavutköy, Esenyurt cazip. 1+1 ve 2+1 daire tipleri hem kiracı bulmak hem de kazandıran bir konut yatırımı 2019 için düşünebilir. Konut fiyatlarının hızla arttığı İstanbul’da fırsat bölgeler olarak öne çıkan bu 3 ilçe konut yatırımcısına kazandıracak.