2019 emlak fiyatları ne olur?

2019 emlak fiyatları ne olur? sorusu emlak yatırımı yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorular arasında yer alıyor.

Paylaş

2019 emlak fiyatları ne olur? sorusu emlak yatırımı yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Son yıllarda emlak en çok kazandıran yatırım araçlarının başında geliyor.

Emlak yatırımı yapmak isteyenler En çok prim yapan bölgeler nereler? Nereden ev almalı, Nereler değerlenecek? gibi soruları sormadan edemiyor.

2018 yılında emlak fiyatları yükselişi sürdürdü. Bu bağlamda 2019’da da emlak fiyatlarının yüksek olacağını söylemek yanlış olmayacak. Yatırım ve oturum amaçlı konut talebi 2019’da da artacak.

Bundan dolayı konut fiyatları düşecek mi diye beklemek pek mümkün olmayacak. Bu saatten sonra konut fiyatları düşmek yerine sürekli yükselme eğiliminde olacak. Emlak yatırımı yapacak olanlar kazandıran bölgeleri araştırmayı sürdürecek.

2019 emlak fiyatları İstanbul’da yükseleceği gibi İstanbul’da yakın şehirlerde de yükselişi sürdürecek. Kocaeli, Bura, Yalova, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Çanakkale 2019’da da konut ve emlak yatırımı için Marmara Bölgesi’nde gözde şehirler. Buralara son yıllarda Ortadoğu’dan da yoğun yatırımcısı ilgisi var.

2019’da yatırım amaçlı konut satın almak isteyenler bu bölgelerdeki projeleri mutlaka takip etmeli. 1+1 ve 2+1 konut tipi yatırım amaçlı düşünülebilir. Markalı konut projeleri yanı sıra yerel müteahhitlerin yaptığı projelere de göz atmakta fayda var. Projeden ev alırken hem firmayı, hem de projeyi çok iyi araştırın. Toprak sahibinin inşaat firması olduğu projeleri tercih edin. konut yatırımı, hem kira getirisi hem de taşınmazlığıyla 2019’da da güvenli bir liman olmayı sürdürecek.