2019 arsa yatırımı için en cazip yerler hangileri?

2019 arsa yatırımı yapmak isteyenlerin en çok araştırdığ konulardan biri de İstanbul’a yakın konumdaki yatırımlık il ve ilçeler oluyor.

Paylaş

2019 arsa yatırımı yapmak isteyenlerin en çok araştırdığ konulardan biri de İstanbul’a yakın konumdaki yatırımlık il ve ilçeler oluyor.

İstanbul’da 2019’da arsa yatırımı açısından en uygun ilçelerin başında Silivri ve Çatalca geliyor. Anadolu Yakası’nda ise Tuzla ve Pendik ilçeleri arsa yatırımı için öne çıkıyor.

İstanbul’da satılık daire ve arsa fiyatlarının oldukça yüksek olması yatırımcıları İstanbul’a yakın olan ve prim yapabilecek bölgelere yöneltiyor.

2019’da arsa yatırımı yapmayı düşünüyorsanız İstanbul civarındaki lokasyonlara mutlaka göz atmalısınız.

2019 arsa yatırımı önerileri

İstanbul dışında Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne gibi ilçeler arsa ve konut açısındna yatırımlık ilçeler olarak göze çarpıyor. Tekirdağ’da yatırım düşünenler için tercih edilebilecek ilçeler arasında Saray ilçesi öne çıkıyor. İstanbul’a 120 kilometre mesafede bulunan Saray ilçesi, özellikle satılık arsa fiyatları konusunda uygun bir fiyat aralığı sağlıyor.

Tekirdağ ili sınırları içerisinde Saray ilçesi gibi farklı illerde de yer alan Çorlu, Kırklareli’nde Babaeski, Vize, Lüleburgaz ve Edirne’de Uzunköprü, Keşan ile Çanakkale’de Eceabat ve Gelibolu ilçeleri de İstanbul ilien yakın konumda yatırım için önemli bölgeleri oluşturuyor.

İstanbul’a yakın konumdaki yatırımlık ilçelerin yer aldığı illere bakıldığında Kocaeli ve Adapazarı gibi bölgeler cazip. Kocaeli’nde Gebze ve Çayırova gibi bölgeler de İstanbul Anadolu yakasına yakınlığı ile dikkat çekiyor. Özellikle arsa yatırımları yapmak isteyen kişiler için Kadıköy’e olan yakınlığı ve ulaşımın rahat olması sayesinde tercih edilebiliyor.

Adapazarı ve Kocaeli kentlerinde yazlık konutlar ve yeni inşa edilerek ilerleyen yıllarda değerini artıracak konut projeleri de yatırım için gözde yerler.

İstanbul’un yoğun trafiğinden ve şehir yaşantısından uzaklaşmak isteyenler Kırklareli Vize ilçesi ya da Çanakkale Gelibolu ve Bursa Mudanya ilçesi gibi bölgeleri arsa ve konut yatırımı için tercih edebilir.