X

100 bin TL param var ne yapayım?

100 bin TL param var ne yapayım, neye yatırım yapayım diyorsanız sizin için önerilerimizin yer aldığı bu haber yol göstereci olabilir.

Son yıllarda yatırım amaçlı daire, arsa, dükkkan almak hızla yaygınlaşıyor. Emlak piyasasının ciddi anlamda değer kazanması ile birlikte en güvenilir yatırım amacı gayrimenkul oldu. Bundan dolayı tüketiciler ellerindeki paraya göre en uygun yatırım yapabilecekleri alanları araştırıyor.

100 bin TL param var neye yatırım yapayım diye düşünenler için yatırım yapılabilecek en iyi alanlar emlak, döviz, altın ve vadeli mevduat olarak öne çıkıyor. Son zamanlarda hızla yükselen dövize karşı birçok kişi elindeki dövizi bozdurarak TL’ye yönelmeye başladı. Bundan dolayı dövize yatırım yapmak çok akıllıca bir karar değil. Diğer araçlara yönelmek daha mantıklı görüyor.

100 bin TL param var ne yapayım, neye yatırım yapayım diyenlere öneriler

100 bin TL’si olanlar bunu vadeli mevduata yatırdığı zaman 700-800 TL arasında aylık faiz alabiliyor. 100 bin TL’ye İstanbul dışında gelişmekte olan bir lokasyonda daire alınsa ve kiraya verilse aylık elde edilen kazanç 400-500 TL’yi geçmeyecektir. Yine 100 bin TL’de İstanbul dışında 2-3 arsa satın alınabilir.

Arsa uzun vadede kazandıran bir yatırım aracı olduğu için birikiminden hemen kazanç elde etmek isteyenler için uygun olmayacak. Altın fiyatları da inişli çıkışlı olduğundan dolayı istenilen getiriyi sağlamayabilir.

Bu noktada en karşı yatırım aracı vadeli mevduat ve gayrimenkul olacaktır. 100 bin TL’ye aldığınız bir daireyi 1 yıl sonra 110-120 bin TL’ye satabilirsiniz. 1+1 daire almak mantıklı görünüyor.

100 bin TL’ye aldığınız arsaları 1 yıl sonra 110-120 bin TL’ye satabilirsiniz. Arsa yatırımı için şu aşamada İstanbul’da Silivri, Arnavutköy, Çatalca cazip yer. 100 bin TL’ye buralardan arsa alınabiliyor.

Bunun yanı sıra Trakya bölgesi cazip. Tekirdağ, Edirne, Kırklareli illerinden arsa alınabilir. Yine Çanakkale, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir Marmara Bölgesi için düşünebilir. Bu yerler hızla gelişmekte olan bölgeler arasında.

100 bin TL’ye İstanbul dışında birçok yerde getirisi olabilecek şekilde arsa, daire ve dükkan yatırımı yapılabilir. Marmara Bölgesi’nin yanı sıra diğer coğrafi bölgeler de önemli fırsatlar barındırıyor. Yatırımları sadece İstanbul’a endekslemek çok mantıklı değil.

Kategoriler: Emlak yatırımı
emlakzamani: