Konut projesi tanıtımı nasıl yapılır?

Konut projesi tanıtımı doğru yapıldığı takdirde hedeflenen kitleye daha kolay ulaşmak mümkün olabiliyor. İşte konut tanıtımının püf noktaları...

Paylaş

Konut projesi tanıtımı rekabetin kıyasına yaşandığı inşaat sektöründe büyük önem taşıyor. Milyonlarca lira yatırım ile hayata geçen projeler, doğru tanıtım ve reklam çalışmaları ile hedeflenen kitleye kolayca ulaşabiliyor.

Konut satın almak isteyen tüketiciler artık yeni konut projeleri ile ilgili güncel bilgileri, yatırım fırsatlarını internetten takip ediyor. Bu noktada haber sitelerinin emlak ve ekonomi kategorileri ile emlak haberleri siteleri ilgi görüyor.

İnşaat firmaları reklam ve tanıtım çalışmaları için gazete, televizyon, emlak haber siteleri, haber siteleri ve radyo yu tercih etmeli. Bunların hepsi bir bütün olduğu için yapılacak tanıtım çalışmalarının etkisi yüksek olacak. TV’den gördüğü, gazeteden okuduğu ya da radyodan dinlediği konut projesi reklamını internetten araştıran çok kişi var.

Emlak haber sitesi emlakzamani.net olarak konut projeleri geliştiren inşaat şirketlere internette emlak haberleri sunan siteler ile işbirliğine gitmelerini öneriyoruz. Hedef kitlenin vakit geçirdği mecralarda yer alan reklam ve tanıtımlar her zaman daha etkili olacak.

İnternet üzerinden ekonomik fiyatlar ile çok daha geniş bir kitleye ulaşmak mümkün oluyor.

İnternet üzerinden konut projesi tanıtımı yapmak isteyen inşaat firmaları nelere dikkat etmeli?

İnternet reklamları için bütçe oluşturulmalı.

Medya satın alma ajansları ile çalışılabileceği gibi inşaat firması temsilcileri de yayın yapabilecek mecraları araştırmalı.

Konut projeleri ile ilgili advertorial haber ve advertorial reklam yöntemleri tercih edilmeli.

Advertorial haber çalışmaları belli periyotlarda tekrar etmeli.

Banner reklamlar sabit bir şekilde yayınlatılmalı. Dönüşümlü banner reklamlar ile verim almak zor.

Reklam çalışmaları uzun vadeli düşünülmeli. Bu hem projenin daha geniş kitleye ulaşması hem de inşaat firması tanıtımı açısından önemli.

Konut projesi tanıtımı metni profesyonelce hazırlanmalı, salt reklam içermemeli.

Advertorial haber metinlerinde tüketicilerin aradığı bilgiler (proje teslim tarihi, fiyatlar, adres, iletişim bilgileri, kredi seçenekleri) net bir şekilde yer almalı.

Emlak haberleri sitesi, emlak-ekonomi kategorisi olan haber siteleri tercih edilmeli.

Reklam çalışmaları konusunda işbirliği yapılacak sitelerin içeriklerinin güncel olmasına dikkat edilmeli.

Sosyal medya üzerinden yapılacak reklamlarda hedef kitle net belirlenmeli.

REKLAM VE TANITIM: İnşaat firmansı tanıtımı, konut projesi tanıtımı, advertorial haber ve banner reklam için www. emlakzamani.net’i düşünebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için reklam@emlakzamani.net ya da 0545 456 40 76 ‘no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.