Konut projesi sloganları için öneriler

Konut projesi sloganları, dikkat çekerek konut projelerini doğru hedef kitle ile buluşturmak açısından büyük önem taşıyor.

Paylaş

Konut projesi sloganları, dikkat çekerek konut projelerini doğru hedef kitle ile buluşturmak açısından büyük önem taşıyor. Konut projesi tanıtımı yapan inşaat firmalarının sloganlarına baktığımızda hep iddialı sloganlar ile karşılaşıyoruz.

İrili ufaklı, eski yeni birçok inşaat şirketi, kendini ifade etmek, tüketicilerin hafızasında yer edinmek için ilginç sloganlar geliştiriyor. Konut projesi sloganları seçerkenşirketlerinin misyonu, vizyonu, mimarileri, kaliteleri ile özdeşleşecek en çarpıcı sloganları öne çıkıyor.

“Kaliteli ve çağdaş yaşamın mimarı,  Geleceğe güvenle bakmak için, Hayallerinizi inşa ediyoruz, Güven inşa eder” gibi sloganları duyuyoruz. Bu tür sloganların tüketicilerin hafızalarında etkili bir yer edineceği düşünülse de tüketici çok daha fazlasını bekliyor.

Konut projesi sloganları seçimi nasıl olmalı?

İnşaat firmaları, klasik söylemlerden vazgeçmeli. Doğal sloganlar tercih etmeli. Abartıya hiç gerek yok. Yüz binlerce lira verip de daire satın alacak tüketici slogandaki süslü püslü cümleler ile hiç ilgilenmez.

Markalı bir konut projesi için slogan olmasa da olur. Merak uyandırıcı birkaç kelime tüketicileri harekete geçirebilir.

Slogan olacak kelimelerin kolay telaffuz edilmesi ve günlük hayatta sıkça kullanılmasına dikkat edilmeli.

Konut projeleri sloganları genelde “güven, kalite, yaşam, mükemmel, hayal, inşa, eşsiz, prestij, huzur” gibi kelimeler içeriyor. Oysa konut alıcıları için “ekonomik, ucuz, hesaplı, uygun” kelimeleri gün geçtikçe daha çok önem kazanıyor. Dikkate almakta fayda var.

Çok iddialı cümlelerden uzak durulmalı. “Estetik ve teknolojinin kusursuz yorumu” demek çok iddialı. Kime göre kusursuz ve estetik? Herkesin bakış açısı farklı.

“Ulaşım ağlarının yanında, metrobüse 5 dakika mesafede, metro istasyonuna 3 dakika uzaklıkta” gibi cümleler markalı projelerde ana slogan yapılmamalı. Ara arterlerdeki butik konut projelerinde ve küçük inşaatların pazarlanmasında etkili olabilir.

Konu projesi sloganları bulmadan önce diğer inşaat firmalarının sloganlarına göz atmakta fayda var.