Konut projesi haberleri nasıl olmalı?

Konut projesi haberleri nasıl yazılır? Konut projesi haberleri hangi bilgileri içermeli? Konut projesi tanıtım yazısı nasıl olmalı?

Paylaş

Konut projesi haberleri, ekonomik ve emlak kategorilerinde en çok yer alan haber türleri arasında yer alıyor. Birçok inşaat firması yeni konut projelerinin medyada yer almasını istiyor.

Bu aşamada hazırlanan konut projesi haberleri profesyonel hazırlandığı takdirde emlak haber sitelerinde, ekonomi haberleri ve emlak haberleri kategorilerinde yer bulabiliyor.

İnşaat firmaları konut projeleri ile ilgili haberlerin medyada yer alması için halkla ilişkiler, PR ajansları ile çalışmayı tercih ediyor. Ajanslar tarafından hazırlanan haberler medya kuruluşlarına ve gazetecilere servis ediliyor. Bunların bazıları haber olarak yer bulurken geri kalan kısmı okunmadan çöp kutusuna gönderiliyor.

Konut projesi haberleri nasıl hazırlanmalı? Hangi bilgileri içermeli?

Konut projesi haberi yazarken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri haber metninin projenin tüm özelliklerini yansıtması.

Haber yazımında objektif bir tutum sergilenmeli. “En iyi, harika, müthiş, göz alıcı” gibi öznel ifadeler yer almamalı.

Proje haberi haber yazım kurallarına uygun hazırlanmalı.

Projede yer alan tüm özellikler doğru bir şekilde kurgulanmalı.

Daire tipleri, sosyal donatılar, projeyi yapan inşaat firması, projenin lokasyonu, ulaşım ağlarına yakınlığı, daire sayısı gibi bilgiler mutlaka yer almalı.

Konut alıcılarının en çok merak ettiği unsur daire fiyatları. Bundan dolayı konut projesi haberi yazılırken fiyatlar, kampanyalar, ödeme seçenekleri, proje yatırım bedeli mutlaka haberde yer almalı.

Konut projesi haberleri kısa ve akılda kalıcı bir başlıkla sunulmalı.

Konut projesinden ev satın alanların kazanımlarından birkaç cümle ile bahsedilmeli.

Konut projesi haberleri inşaat firması yetkililerin görüşlerini de içermeli.

Konut projeniz, inşaat firmanız ile ilgili haber ve tanıtım yazısı ihtiyaçlarınız için bize haber@emlakzamani.net adresinden ya da 0545 456 40 76 no’lu (WhatsApp&GSM) telefondan ulaşabilirsiniz. Size özel profesyonel çözümler sunarak projelerinizin görünürlüğünü artırabiliriz.