İnşaat firması tanıtımı nasıl yapılır?

İnşaat firması tanıtımı, firma sayısının her geçen gün arttığı günümüz gayrimenkul sektöründe büyük önem taşıyor.

Paylaş

İnşaat firması tanıtımı, firma sayısının her geçen gün arttığı günümüz gayrimenkul sektöründe büyük önem taşıyor.

Gayrimenkul sektörü altın çağını yaşıyor. Birçok inşaat firması açılıyor, sektördeki mevcut inşaat şirketleri yeni konut projeleri geliştiriyor. Bu projelerin potansiyel alıcılar ile buluşması açısından reklam ve tanıtım çalışmaları büyük önem taşıyor.

Konut alıcıları bir konut projesi ya da inşaat firması hakkında bilgileri ilk olarak internetten araştırıyor. Bu yüzden inşaat firmalarının kendi itibarları ve konut projelerinin tanıtımı için internette görünür olmaları gerekiyor.

İnşaat firması tanıtımı en etkili nasıl yapılır?

İnşaat firması tanıtımı için ya şirket içinde bir birim oluşturulmalı ya da dışarıdan pr ajansı, dijital pazarlama ajansı desteği alınmalı.

İnşaat firması ile ilgili profesyonel bir web sitesi oluşturulmalı. Web sitesi mobil uyumlu olmalı. Sitedeki “Hakkımızda, Vizyon, Misyon, Projelerimiz” gibi alanlar güncel ve gerçek bilgiler içermeli.

İnşaat firması sosyal medyada mutlaka yer almalı. Sosyal medya hesapları oluşturulmalı ve güncel tutulmalı. Firma ve projeler ile ilgili son gelişmeler paylaşılmalı.

İnşaat firmasının medyada görünür olması için basın bülteni çalışması yapılmalı. Firma yöneticilerinin haber değeri taşıyan açıklamalarına yer verilmeli.

İnşaat firması tanıtımı ile ilgili profesyonel haberler oluşturulmalı ve emlak ile ilgili sitelerde yayınlatılmalı. Bu noktada ekonomi haber sitesi ve emlak haber sitesi tanıtım yazısı için tercih edilebilir.

Diğer inşaat firmalarının tanıtım çalışmaları takip edilmeli.

Konut projeleri tanıtımı için etkili olabilecek mecralar seçilmeli. Bu mecralarda tanıtım yazısı, advertorial reklam, banner reklam çalışmaları yürütülmeli. Projeler ile ilgili profesyonel görsel çalışmaları yapılmalı.

İnşaat firmanız ya da konut projeleriniz ile ilgili tanıtım ve reklam çalışması için bize reklam@emlakzamani.net adresinden ulaşabilirsiniz.