Emlak siteleri nasıl para kazanır?

Emlak siteleri nasıl para kazanır? Emlak siteleri, emlak alıp satmak isteyenlerin internette en çok ziyaret ettiği sitelerin başında geliyor.

Paylaş

Emlak siteleri nasıl para kazanır? Emlak siteleri, emlak alıp satmak isteyenlerin internette en çok ziyaret ettiği sitelerin başında geliyor.

Gayrimenkul alıp satmak isteyenlerin en çok vakit geçirdiği sitelerin başında yer alan emlak siteleri daha hızlı emlak alıp satmayı kolaylaştırıyor. Ücretsiz emlak siteleri olduğu gibi ücretli emlak siteleri de mevcut.

Emlak siteleri nasıl para kazanır? 

Emlak siteleri genelde inşaat firması, gayrimenkul firması ya da emlak ofislerinden oluşan kurumsal üyelerinden para kazanıyor.

Emlak ilanları yayınlamak isteyen kurumsal üyeler emlak sitelerine ücret karşılığında üye olarak buralarda kendilerine ait mağazalar açabiliyor ve ilan yayınlayabiliyor.

Emlak sitelerinin bir diğer para kazanma modeli de banner reklam, Google Adsense reklamları, sponsorlu içerik gibi reklam modellerinden oluşuyor.

Sahibinden.com, emlak.net, emlakjet.com, zingat.com, hurriyetemlak.com, milliyetemlak.com gibi popüler emlak siteleri emlak ilanı yayınlayanların ve satılık-kiralık emlak arayışında olanların sıkça ziyaret ettiği sitelerin başında yer alıyor. Dolayısıyla bu tür popüler emlak siteleri ciddi paralar kazanıyor.

Emlak siteleri gibi emlak sektöründe para kazanan bir diğer site grubu da emlak haberleri siteleri oluyor. İnşaat firmalarından banner reklam, sponsorlu reklam alan kaliteli emlak haber sitesi çok olmasa da mevcut.

Emlak sitesi, emlak haber sitesi seçiminde güncel, kaliteli içeriğe sahip, Google’da üst sıralarda yer alan sitelerin tercih edilmesi önem taşıyor.

Emlak-Konut-Gayrimenkul-İnşaat konulu reklam ve tanıtım talepleriniz için bize reklam@emlakzamani.net adresinden ya da 0545 456 40 76 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.