Emlak satışı Instagram ile nasıl yapılır?

Instagram son yıllarda gayrimenkul sektöründe de satışları artırmak için etkili bir pazarlama aracı olarak kullanılıyor.

Paylaş

Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan Instagram birçok sektörde satışları artırmak için etkili bir pazarlama aracı olarak kullanılıyor. Son yıllarda Instagram üzerinden ürün satışı yapanların sayısı hızla artıyor. Instagram sadece e-ticaret sektörü için değil gayrimenkul sektörü için de önemli bir potansiyel taşıyor.

Gayrimenkul danışmanı olarak çalışan ya da evini daha kolay satmak isteyenler Instagram kullanarak daha kolay emlak satışı yapabilir.

Peki, Instagram kullanarak ev ya da diğer gayrimenkullerin satışını yapmak için nelere dikkat edilmeli?

Ev satın almak ya da kiralamak isteyenler için faydalı olabilecek infografik türü içerikler paylaşın.

Instagram’da satacağınız ev ile ilgili yüksek kaliteli farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları paylaşın.

Çok sayıda fotoğraf çekin ve aralarından satılık daire ilanı için en uygun olanları ayırın.

Paylaştığınız fotoğraflar için mutlaka etiket kullanın. Etiket kullanımı emlak ile ilgilenen kullanıcılara daha kolay ulaşmanızı sağlar. Örneğin İstanbul Beşiktaş’ta bir daire satıyorsanız etiket olarak İstanbul, Beşiktaş, satılık, daire, emlak kullanabilirsiniz.

Fotoğrafı yalın haliyle paylaşın. Çok farklı filtreler ve fotoğraf uygulamaları kullanmayın. Ev ile ilgilenen kullanıcılar evi görmek isteyebilir. Fotoğraftaki ile gerçek arasındaki fark uçurumsa satış yapmanız çok zor olacak.

Instagram üzerinden daire satışını artırmada video da kullanın

Fotoğrafların altına satılık ev ile ilgili bilgiler yazmayı unutmayın. Kısa cümleler kullanın, anlaşılır olsun. Portföyünüzdeki diğer ilanlara ulaşılması açısından çalıştığınız gayrimenkul şirketinin web adresini ve kişisel mail adresinizi de belirtebilirsiniz. Bunların yanı sıra Twitter, Facebook, Linkedin gibi sosyal medya sitelerinde hesabınız varsa bunları da ekleyin.

Paylaştığınız fotoğraflara lokasyon eklemeyi unutmayın. Kullanıcılar harita ve konum bilgileri yardımıyla ilanınıza ulaşabilir. Bu da satılık ilanı için doğru kişilerin size yönelmesini kolaylaştıracak.

Satmayı düşündüğünüz gayrimenkul ile ilgili kısa videolar çekin. Bu videolarda satılık emlak ile ilgili odalar, dış görünüm, bulunduğu konum hakkında görüntüler yer alabilir. Ayrıca kendi sesinizden satılık daire için tanıtım videosu da hazırlayabilirsiniz. Bu daha etkili olacak.

Paylaştığınız fotoğraflara gelen yorumları mutlaka önemseyin. Etkileşim size yeni müşteriler kazandırmak için önemli. Olumsuz yorumlara hazırlıklı olun, olası bir kriz için yönetim planınız olsun.