Emlak ofisi ve inşaat firması online pazarlama

Emlak ofisi ve inşaat firması online pazarlama çalışmaları daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak açısından büyük önem taşıyor.

Paylaş

Emlak ofisi ve inşaat firması online pazarlama çalışmaları daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak açısından büyük önem taşıyor.

1999 Marmara Depremi ile birlikte adeta dibe vuran inşaat sektörü son 10 yıldır altın çağını yaşıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere birçok şehirde yeni konut projeleri hayata geçiriliyor.

İnşaat sektörünün yeniden yükselişe geçmesi ile birlikte inşaat firmaları ve emlak ofisleri hızla artmaya başladı. Günümüzde neredeyse her sokakta ya da caddede bir emlak ofisi görmek mümkün olabiliyor.

Kentsel dönüşüm çalışmaları ile sayısı hızla artan inşaat firmaları birçok farklı lokasyonda markalı-markasız konut projeleri yapmaya başladı. Durum böyle olunca da inşaat sektöründe yeni müşteriler kazanmak için rekabet avantajı elde etmek kaçınılmaz oldu.

Peki, emlak ofisleri ve inşaat firmaları mevcut rakipleri arasından sıyrılmak için nelere önem vermeli?

Bu aşamada en çok dikkat edilmesi gereken nokta internette görünür olmak. Günümüzde milyonlarca kişi internette saatlerce vakit geçiriyor. Son yıllarda mobil cihazların da yaygınlaşması ile birlikte içerik tüketimi önemli ölçüde arttı.

İnternette en çok tüketilen içerikler arasında emlak ile konular ilk sıralarda yer alıyor. Potansiyel müşteriler satılık ve kiralık daire ilanları, yeni konut projeleri, güncel emlak haberleri, kentsel dönüşüm, prim yapacak bölgeler, emlak yatırımı gibi konularda bilgi sahibi olmak istiyor.

Bu noktada potansiyel hedef kitlenin ilgisini çekebilecek, gayrimenkul sektöründe otorite olmaya yardımcı olabilecek dijital pazarlama çalışmaları daha fazla önem kazanıyor.

emlakzamani.net olarak bu yazımızda emlak ofisi ve inşaat firması sahiplerine ve yöneticilerine dijital pazarlama konusunda önerilerde bulunmak istiyoruz. Uygulayacağınız basit ama etkili dijital pazarlama çözümleri ile kitlenizi büyütüp işinizi ilerletmeniz kolaylaşacak.

Emlak ofisi ve inşaat firması online pazarlama önerileri

Öncelikle emlak ofisi ya da inşaat firması için vizyon ve misyon tanımları oluşturmanızda fayda var. Vizyon dediğimiz kavram varmak istediğiniz noktayı ve hedeflerinizi içerecek öğelerden oluşmalı. Misyon kavramı ise o hedeflere giderken neyi amaç edindiğinizi ve neyi nasıl yaptığınızı açıklamalı. Bu iki kavramı net bir şekilde ifade ettiğiniz takdirde potansiyel kitlenin dikkatini çekmeniz kolaylaşacak.

İnternet kullanımının hızla arttığı bu zamanda bir web sitesine sahip olmak artık zorunluluk. Bundan dolayı sade bir arayüze sahip, profesyonel bir kurumsal site hazırlamanızda fayda var. Web sitesi mobil uyumlu olmalı. “Hakkımızda, vizyon, misyon” vb. alanlar profesyonel içerikler ile hazırlanmalı. Kullanıcıların gözünü yormayan, hızlı yüklenebilen, görsellerin kaliteli ve yüksek çözünürlüklü olduğu bir site oluşturulmalı.

Emlak ile ilgili konularda bilgi sahibi olmak isteyen kitlenin dikkatini organik bir şekilde çekebilmek için blog oluşturulmalı. Oluşturulan bu blog düzenli olarak yüksek kaliteli içerikler ile beslenmeli. Blog içerikleri, kurumsal web sitesinin organik bir şekilde trafik almasını, üst sıralarda görüntülenmesini ve SEO açısından iyi bir konuma ulaşmasına katkı sağlayacak. Bu noktada emlak ile ilgili profesyonel içerikler üreten, kurumsal blog yazarlığı konusunda deneyimli içerik editörleri ile çalışmak önemli bir husus.

Kurumsal web sitesi ve blog oluşturduktan sonra yapılması gereken en önemli adım sosyal medyada var olmak. Bu noktada inşaat ve emlak firmaları açısından en etkili ağlar Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, Linkedin’de profesyonel görünen hesaplar oluşturmak gerekiyor. Oluşturulan bu hesaplarda özgün ve düzenli paylaşımlar yapmak hedef kitlenin dikkatini çekmeyi kolaylaştıracak. Ayrıca kurumsal web sitedeki blog yazılarının da sosyal medyada paylaşılması marka bilinirliğini artırmayı pekiştirecek.

Bütçe dahilinde emlak haberleri içeren emlak siteleri ya da haber portallarında banner reklam, profesyonel basın bülteni, sponsorlu içerik, tanıtım yazısı, advertorial reklam ile mutlaka yer almak gerekiyor.  Online medyada yer almak, emlak ofisi ve inşaat firması için çok etkili ve rakiplerden bir adım önde olmayı sağlayacak bir konu. Emlak pazarlama ile ilgili tüm bu çalışmaların aylık, 6 aylık ve yıllık olarak ölçümlenip analiz edilmesi gelecek dönemde yapılacak dijital pazarlama çalışmalarının şekillenmesine katkı sağlayacak.

Size özel çözümler sunalım: Bu konulardaki talepleriniz için reklam@emlakzamani.net ya da 0545 456 40 76 no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir