Emlak ilan siteleri nasıl dikkat çeker?

Emlak ilan siteleri, emlakçıların ve konut satın almak isteyenlerin en çok ilgi gösterdiği mecralar arasında ilk sıralarda geliyor.

Paylaş

Emlak ilan siteleri, emlakçıların ve konut satın almak isteyenlerin en çok ilgi gösterdiği mecralar arasında ilk sıralarda geliyor.

Son yıllarda peş peşe birçok emlak sitesi açılsa da büyük emlak ilan sitesi arasından sıyrılmak oldukça güç. Bundan dolayı küçük ve orta ölçekli emlak siteleri çok fazla varlık gösteremiyor.

Peki, emlak siteleri nasıl dikkat çeker? Daha fazla potansiyel konut alıcısına ve emlakçıya nasıl ulaşabilirler? Bu noktada yapılması gereken en önemli çalışmalar arama motoru optimizasyonu ve reklam çalışmaları.

Hazır emlak sitesi scripti piyasada oldukça fazla. Birçok girişimci bu hazır emlak sitesi yazılımı ile ilan sektöründen pay almaya çalışıyor. Bu noktada farklılık oluşturmak adına daha özel bir emlak ilan sitesi yazılımı ile başlamak doğru olacak.

Emlak siteleri için tanıtım ve reklam şart

Kullanıcılar emlak ilanlarına daha kolay ulaşabilecekleri, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunan sitelere rağbet ediyor. Bundan dolayı Sahibinden, Milliyet Emlak, Hürriyet Emlak gibi siteler daha çok ön planda. Bu mecraların marka bilinirliği oldukça fazla. Bundan dolayı emlakçılar, konut arayanlar, inşaat firmaları bu siteleri kullanmayı tercih ediyor.

Genel olarak başlayan emlak sitesi ile iş yapmak oldukça zor. Bu noktada yerele inerek bir şeyler yapmak daha etkili sonuçlar elde etmeyi kolaylaştıracaktır. Ayrıca sosyal medyanın ve online medyanın gücünü de mutlaka kullanmak gerek.

Emlak ilan siteleri neler yapmalı?

Emlak siteleri için daha dikey bir şekilde hareket etmek (Belli bir il, birkaç il ya da ilçe odaklı) önemli.

Bunun yanında arama motoru optimizasyonu çalışmalarını düzenli sürdürmek gerekiyor.

Tanıtım ve reklama ağırlık vermek en önemli çalışmalardan biri. Yerel bir emlak sitesi ise emlakçılar ve inşaat firmalarıyla temas kurmak etkili sonuçlar için faydalı olacak.

Sosyal medyada aktif olmak. Sosyal medya reklamları vermek.

Emlak haber sitelerinde, emlak bloglarında linkli tanıtım yazısı yayınlatmak. Banner reklam çalışmalarında bulunmak.

Emlak PR çalışmalarına ağırlık vermek. Emlak konulu basın bülteni dağıtımı, basın bülteni yayınlama gibi çalışmalar yürütmek.

Emlak ilan sitesi için SEO çalışmaları kapsamında ihtiyaç duyacağınız tanıtım yazısı konusunda destek olabiliriz. emlakzamani.net emlak haber sitesinde tanıtım yazısı yayınlatmak için bize reklam@emlakzamani.net adresinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Tanıtım yazıları bizim tarafımızdan profesyonel ve haber formatında hazırlanabilir. Yazılar sitede kalıcıdır, silinmez.