Yavuz Sultan Selim Köprüsü buraları uçurdu

Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahında yer alan bölgelerde konut fiyatları son yıllarda önemli ölçüde arttı.

Paylaş

Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahında yer alan bölgelerde konut fiyatları son yıllarda önemli ölçüde arttı.

2016’da hizmete açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, güzergahındaki konut fiyatlarını artırdı. Köprü güzergahında bulunan Çatalca, Sarıyer, Arnavutköy (Hadımköy Mahallesi) ve Beykoz’daki satılık konutların metrekare fiyatlarında artış yaşanıyor.

Ocak 2017 Çatalca’da satılık konutlarda metrekare fiyatı geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 4,9 artarak ortalama 2.223 TL oldu. Sarıyer’de ise satılık konutlarda metrekare fiyatı geçtiğimiz yılın Ocak ayına oranla yüzde 17,8 arttı ve ortalama 10.701 TL olarak belirlendi.

Köprünün geçtiği bir başka ilçe Arnavutköy’ün Hadımköy Mahallesi’nde de satılık konutların metrekare fiyatı 2016 Ocak verilerine oranla yüzde 34,9 artarak ortalama 2.371 TL’den alıcı buldu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Arnavutköy-Hadımköy Mahallesi’ni uçurdu

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Anadolu Yakası’nda en çok etkilediği ilçe Beykoz oldu. Beykoz’da Ocak 2017’de satılık konutların metrekare fiyatı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 42,9 attı. Satılık konutların metrekare ortalama fiyatı da 9.032 TL’ye ulaştı.

3. Köprü’nün 3.yılında, güzergahtaki emlak fiyatları artışı yüzde 90’a dayandı. Yapımına 2013 yılında başlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, yapım çalışmalarının başladığı yıl itibarıyla güzergahındaki ilçelerin konut fiyatlarını hareketlendirdi.

Verilere göre 3 yıl içinde satılık konut metrekare fiyatı Çatalca’da yüzde 55,7, Sarıyer’de yüzde 17, Arnavutköy-Hadımköy Mahallesi’nde yüzde 89,9 ve Beykoz’da yüzde 77,5 oranında arttı.