Üsküdar-Çekmeköy metrosu ev fiyatlarını artırdı

Üsküdar-Çekmeköy metrosu açıldığı takdirde metro projesine yakın lokasyonlardaki emlak fiyatları daha da artacak. 

Paylaş

Üsküdar-Çekmeköy metrosu açıldığı takdirde metro projesine yakın lokasyonlardaki emlak fiyatları daha da artacak.

Üsküdar-Çekmeköy metrosu ile Üsküdar-Sancaktepe arasının 27 dakikaya inmesi bekleniyor. Metro, Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkılap Mahallesi, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konutlar, Çekmeköy ve Sancaktepe istasyonlarından geçecek.

Metro projesi ile birlikte Sancaktepe, Çekmeköy ve Üsküdar’da satılık daire fiyatları son yıllarda hızla yükselmeye başladı. Anadolu Yakası’nın en çok prim yapan bölgeleri arasında yer alan bu 3 ilçe metro projesi hayata geçtikten sonra daha da canlanacak.

Üsküdar-Çekmeköy metrosu 3 ilçeyi uçurdu

Anadolu Yakası’nın son yıllarda hızla gelişen ilçelerinden Çekmeköy’de ortalama 100 metrekarelik konut için satış fiyatı minimum 225 bin TL, maksimum 400 bin 134 TL arasında değişiyor. Çekmeköy’de satılık daire fiyatları  ortalama 250-300 bin TL bandında gidiyor. Çekmeköy’de kiraya verilen konutun amortisman süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nda prim değeri yüksek ilçelerinden biri olan Sancaktepe’de ortalama 100 metrekarelik konut için satış fiyatı 240 bin TL civarı oluyor. Sancaktepe’de satılık konut fiyatı en çok artan mahalle Veysel Karani Mahallesi olarak öne çıkıyor. Yatırım için Sancaktepe’yi düşünenler Veysel Karani Mahallesi’ni incelemeli.

Üsküdar’da ise konut fiyatları son yıllarda hızla tırmanıyor. Üsküdar’da 100 metrekarelik konut için satış fiyatı minimum 350 bin TL olurken maksimum  587 bin 813 TL arasında değişiyor. Bu fiyatlar markalı projelerde milyonlarca liraya çıkabiliyor.

Sancaktepe ve Çekmeköy Avrupa Yakası’nda konut yatırımı için şu sıralar cazip yerler. Yakın gelecekte bu 2 ilçede de uygun fiyata konut bulmak zorlaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir