TOKİ Silivri Konutları merakla bekleniyor

TOKİ Silivri Konutları İstanbul Silivri'de dar gelirli vatandaşlar için toplamda 345 konut olarak inşa edecek.

Paylaş

TOKİ Silivri Konutları İstanbul Silivri’de dar gelirli vatandaşlar için  345 konut olarak inşa edecek. Proje, 2+1 dairelerden oluşacak, kurayla satılacak.

Silivri, son yıllarda İstanbul’da yeni konut projeleri için öne çıkan ilçelerin başında gelmeye başladı. İlçede TOKİ’nin de konut projeleri bulunuyor.

TOKİ, dar gelirli vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak için İstanbul Silivri’de 345 konut inşa edecek. İstanbul, Türkiye’de alt ve orta gelirin en yüksek konut talebinin olduğu şehirlerin başında geliyor.

Bundan dolayı son yıllarda TOKİ’nin İstanbul’daki projeleri konut alıcıları tarafından büyük ilgi görüyor. TOKİ’nin İstanbul’da satışa çıktığı projelere binlerce başvuru geliyor ve ev sahipleri kura sonucu belirleniyor. Silivri projesi de kura yoluyla sahiplerini bulacak. Projenin inşaatı için önümüzdeki günlerde ihale yapılacak.

TOKİ Silivri Konutları 3-4 katlı bloklardan oluşacak

Brüt 75 metrekare büyüklüğündeki konutlar için ayrıca 127 araçlık otopark da yapılacak. Silivri projesi yatay mimari ile inşa edilecek ve bloklar zemin artı 3-4 kattan oluşacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda ÇED sürecinin tamamlanmasıyla projenin hazırlıkları hızlandı. ÇED raporuna göre, konutlar inşaat ruhsatlarının alındığı tarihten başlamak üzere en geç 14 ay içinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

33 bin 922,268 metrekare alan üzerinde yükselen Toki Silivri Evleri projesinde teslimlerin 14 ay sonra yapılması planlanıyor.

Silivri Toki Evleri projesi Silivri Merkez’e 2 bin 500 metre uzaklıkta konumlanıyor. Toki Silivri projesi, Silivri’de Piri Mehmet Paşa Mahallesi’nde konumlanıyor.