TOKİ Kayabaşı’nda 77 işyeri açık artırmaya çıkıyor

TOKİ Kayabaşı'nda 17. Bölge yanında yer alan projedeki 77 adet iş yeri 11 Temmuz'da açık artırmaya çıkıyor.

Paylaş

TOKİ Kayabaşı’nda 17. Bölge yanında yer alan projedeki 77 adet iş yeri 11 Temmuz’da açık artırmaya çıkıyor.

İstanbul’un son yıllarda hızla gelişen bölgelerinden biri olan Başakşehir Kayaşehir, toplu konut projeleri ile yatırım ve oturum amaçlı konut sahibi olmak isteyenlerin tercih oldu. Kayaşehir’de toplu konut projeleri kapsamında üretilen konutların yanı sıra işyerleri de büyük ilgi görüyor.

TOKİ olmak üzere pek çok inşaat firmasının projelerinin yükseldiği Kayabaşı bölgesinde yeni yatırım fırsatı. İşyeri sahibi olmak isteyen yatırımcıya TOKİ mülkiyetindeki toplam 77 adet işyeri için açık satış yöntemiyle ihale yapılacak.

Kayaşehir 17. Bölge’nin yanında yer alan projede TOKİ mülkiyetindeki 77 işyeri açık artırma usulüyle yeni sahiplerini bulacak. TOKİ Kayabaşı’nda açık artırma ile satılacak olan işyerlerinin fiyatları 94 bin TL’den başlayıp 552 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Turyap tarafından düzenlenen açık artırma, 11 Temmuz Salı günü saat 13.30’da Şişli’deki Radisson Blu Hotel’de gerçekleşecek. Açık artırmanın düzenlendiği günde eş zamanlı olarak internetten online katılımla da teklif verilebilecek.

25 metrekareden 126 metrekareye kadar ölçüleri değişen iş yerleri 94 bin TL’den başlayan fiyatlarla yüzde 25 peşin, 120 ay vade ile açık artırma yöntemi şeklinde satılıyor. Taksitler, memur maaşı artış oranlarına endeksli olarak 6 ayda güncelleniyor. Açık artırmaya Halk Bankası Başakşehir Şubesi başta olmak üzere, bankanın diğer şubelerinden de katılım teminatlarını yatırmak mümkün oluyor.

TOKİ Kayabaşı’nda satışa çıkarılan işyerleri  KOBİ’ler için uygun

TOKİ Kayabaşı’nda 17. Bölge’nin yakınında konumlanan projede bir arada bulunan ticari üniteler küçük ve orta ölçekli işletmelere alternatif oluşturuyor. Yerleşim alanlarının alışveriş ihtiyacını karşılamaya yönelik tasarlanan iş yerleri cadde perakendeciliğine uygun inşa edilmiş.

Tüm iş yerlerinin girişleri geniş bir avluda konumlanarak alışveriş yapmaya gelenlere geniş cepheli vitrinlerle ulaşma imkanı sağlıyor. Geniş bir meydan, kent mobilyaları, saat kulesi ve süs havuzları, araç trafiğine kapalı bir cadde bu projenin öne çıkan diğer özellikleri arasında bulunuyor.

Açık artırmaya katılmak isteyenler müzayede tarihine kadar ilgili bankalara muhammen bedeli 99 bin 999 TL’ye kadar olanlar için 5 bin TL, 100 bin 000-349 bin 999 TL’ye kadar olanlar için 10 bin TL, 350 bin-999 bin 999 TL’ye kadar olanlar için 50 bin TL, 1 milyon TL ve üstünde olanlar için 200 bin TL teminat yatıracak.

Katılımcılar, iş yerleri metrekareleri, konumları, başlangıç fiyatları ve diğer tüm koşullar hakkında ayrıntılı bilgilere Turyap (Tel: 444 2 780 / www.turyap.com.tr) üzerinden ulaşabilecek. Satış şartnamesindeki koşulları yerine getirenler ve belirtilen teminat tutarını ödeyenler ön koşulsuz ve kontenjan sınırı olmadan müzayedeye katılabilecek.

TOKİ’den satılık işyerleri, TOKİ Kayabaşı konut projesindeki yatırım fırsatları hakkında kapsamlı bilgileri  www.toki.gov.tr üzerinden verilen telefon numaralarından edinmek mümkün oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir