Pendik konut yatırımcılarının yeni gözdesi

Pendik, son yıllarda İstanbul'da yerli ve yabancı gayrimenkul yatırımcılarının en yeni gözdesi haline geldi.

Paylaş

Pendik, son yıllarda yerli ve yabancı gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi haline geldi.

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla hızla yenilenen Pendik, nüfusu ve yüzölçümü ile İstanbul’un en büyük ilçeleri arasında yer alıyor. Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, Bölgenin avantajları hakkında bilgi verdi. Endeksa verilerine göre ilçede son 5 yılda fiyat artışının yaklaşık yüzde 77 seviyesinde olduğunu ifade etti. Özdemir, bölgenin kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer aldığına vurgu yaptı. Önümüzdeki yıllarda gelişimini sürdürerek değerini daha da yükselteceğine dikkat çekti.

Nüfusu ve yüzölçümü ile İstanbul’un en büyük ilçeleri arasında yer alan ilçe yerli ve yabancı gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi haline geldi. Endeksa’nın verilerine göre Pendik’te konut yatırımının geri dönüş süresinin 22 yıl olduğuna ve son 5 yılda fiyat artışının yaklaşık yüzde 77 seviyesinde seyretti. Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, ilçenin bölgesinin avantajlarına dikkat çekti. Pendik’in merkezi lokasyonu, sahil şeridine sahip oluşu ve sunduğu yüksek standartlarda yaşam kalitesi ile öne çıkıyor. İstanbul gibi kalabalık ve trafik sıkıntısının yoğun olduğu bir şehirde yaşamı kolaylaştırdığını belirten Özdemir, bölgenin kentsel dönüşüm çalışmalarıyla hızla yenilendiğine ve önümüzdeki yıllarda gelişimini sürdürerek değerini daha da yükselteceğine dikkat çekti.

Pendik ulaşım alternatiflerinin kesişim noktasında

Murat Özdemir ilçenin kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer aldığını belirtti. Sabiha Gökçen Havalimanı, E5, TEM otoyolu, yüksek hızlı tren, İDO Pendik Terminali ve Kadıköy-Pendik metrosu var. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne olan yakınlığıyla da konut yatırımı için en cazip bölgelerinden biri haline dönüştü’’ dedi.

Beyaz yakalılar tarafından yoğun ilgi görüyor

Özdemir, elit ve kaliteli bir yaşam merkezi olan Pendik’in geniş yeşil alanlara sahip olduğunu ifade etti. Ayrıca Pendik’in İstanbul’un en büyük su kaynaklarından biri olarak bilinen Ömerli Barajı’nı da bünyesinde barındırdığını belirtti. Ulaşımın yanı sıra birçok AVM, eğitim kurumu, kamu kurumu, Teknopark ve hastanenin yanı başında yer alan Pendik’in, yatırım merkezi haline geldiğini söyledi. Bölgenin pilotlar, hostesler, avukatlar, öğretim görevlileri ve  yöneticiler tarafından yoğun ilgi gördüğünü söyledi.