Metro projeleri ile Anadolu Yakası değerleniyor

Metro projeleri hayata geçtiği takdirde İstanbul Anadolu Yakası'nın konut yatırımında daha cazip olması bekleniyor.

Paylaş

Metro projeleri hayata geçtiği takdirde İstanbul Anadolu Yakası’nın konut yatırımında daha cazip olması bekleniyor.

Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli ve Sarıgazi-Taşdelen-Yenidoğan Metro Hatları ile Anadolu Yakası’nda ulaşım rahatlayacağı gibi emlak konut fiyatları da artacak.

Çekmeköy – Sancaktepe – Sultanbeyli Metro Hattı, 9 istasyondan oluşacak. 10,9 km’lik Çekmeköy – Sancaktepe – Sultanbeyli Metro Hattı, inşaatı devam eden Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattı’nın kuyruk tüneli sonundan başlayacak. Sırası ile Meclis Mahallesi, Sarıgazi (entegrasyon istasyonu), Şehir Hastanesi, Abdurrahmangazi, Samandıra, Veysel Karani, Hasanpaşa ve Sultanbeyli İstasyonlarından geçecek. Metro hattı, Sultanbeyli TEM yolu kenarında kuyruk tüneli bitişinde son bulacak.

Çekmeköy – Sancaktepe – Sultanbeyli Metro Hattı ile Sarıgazi – Taksim 49,5 dakika, Sarıgazi – Kadıköy 31 dakika, Sarıgazi – Kozyatağı 18 dakika olacak.

Sarıgazi – Sabiha Gökçen Havalimanı 28 dakika, Sarıgazi – Sultanbeyli 13 dakika, Sarıgazi – Tuzla 48 dakika, Sarıgazi – Üsküdar 33 dakika olacak. Sarıgazi – Yenikapı 42 dakika, Sultanbeyli – 3. Havalimanı 89 dakika, Sultanbeyli – Taksim 62,5 dakikaya inecek. Sultanbeyli – Yenikapı 55 dakika, Sultanbeyli – Üsküdar 46 dakikaHastane – Sarıgazi – Çekmeköy Taşdelen – Yenidoğan Metro Hattı, 6 istasyondan oluşacak.

6,95 km’lik Hastane – Sarıgazi – Çekmeköy Taşdelen – Yenidoğan Metro Hattı ise Hastane İstasyonu öncesinde yer alan kuyruk tünellerinden başlayacak. Sırası ile Hastane, Sarıgazi (entegrasyon istasyonu), Aydınlar, Güngören, Taşdelen İstasyonlarından geçerek Yenidoğan İstasyonu kuyruk tüneli bitişinde son bulacak.

Hastane – Sarıgazi – Çekmeköy Taşdelen – Yenidoğan Metro Hattı ile Yenidoğan – Ümraniye 28 dakika, Yenidoğan – Üsküdar 40 dakika olacak. Yenidoğan – Yenikapı 49 dakika, Yenidoğan – Kadıköy 38 dakika, Yenidoğan – Sabiha Gökçen Havalimanı 35 dakika olacak.

Metro projeleri Anadolu Yakası’nı değerlendiriyor

Bu yeni 2 metro hattı projesi ile birlikte Çekmeköy, Ümraniye, Sultanbeyli’de konut fiyatlarının daha da artması bekleniyor. Yeni metro projeleri bu 3 ilçenin yanı sıra Kartal, Pendik, Tuzla, Kadıköy, Sancaktepe’de de konut fiyatlarını yükseltecek.

Son yıllarda Anadolu Yakası’nda satılık daire fiyatlarının hızla yükselmesinde yeni ulaşım projeleri önemli rol oynadı. Metro projelerinin hayata geçtiği her ilçede konut fiyatları hızla artıyor. Anadolu Yakası’nda ulaşım problemleri metro projeleri ile çözüldüğü takdirde konut yatırımcıları daha da kazançlı çıkacak. Ev sahibi olmak isteyenler için ulaşım ağına yakın, ulaşım sorunun olmadığı, toplu ulaşımın kolay olduğu lokasyonlar hızla önem kazanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir