Lüleburgaz satılık daire fiyatları İstanbul ile yarışıyor

Lüleburgaz satılık daire fiyatları hızla artıyor, Trakya'nın en çok prim yapan bölgesinde emlak fiyatları İstanbul ile yarışıyor.

Paylaş

Lüleburgaz satılık daire fiyatları hızla artıyor, Trakya’nın en çok prim yapan bölgesinde emlak fiyatları İstanbul ile yarışıyor.

Kırklareli iline bağlı bir ilçe olan Lüleburgaz, son yıllarca Trakya’nın emlak ve konutta en çok prim yapan bölgesi oldu.

Tarım, sanayi ve kültür şehri olan Lüleburgaz’da son yıllarda birçok modern konut inşa edildi. Yatırım ya da oturum amaçlı konut satın almak isteyenler artık Lüleburgaz’ı da göz önünde bulunduruyor. Lüleburgaz’dan daire almak isteyenler doğru bir yatırım kararı vermiş olacak. İlçede fiyatlar hızla artıyor. Gelecek 10 yıl içinde Lüleburgaz satılık daire için çok daha yüksek fiyatlar ile karşılaşmak mümkün olacak.

Lüleburgaz satılık daire fiyatları neden yükseliyor? 

Trakya’nın en gelişmiş ilçelerinin başında gelen Lüleburgaz’da son yıllarda önemli gelişmeler oluyor. Tarım ve sanayi şehri olmasının yanı sıra kültür, sanat,  eğitim ve sosyal projelerle de adından sıkça söz ettiriyor. İlçe ulusal medyada çok sık yer almasa da başarılı projeleri ile dikkat çekiyor.

İstanbul’daki birçok ilçe belediyesinden daha aktif olan Lüleburgaz, Cumhuriyet’le birlikte tarım, hayvancılık, ticaret ve sanayi alanlarında önemli gelişmeler kaydetti. Lüleburgaz,  2000’li yıllarda Trakya’nın sanayi ve ticaret kenti durumuna geldi. TÜİK 2017 nüfus verilerine göre Lüleburgaz’ın nüfusu 150 bine yaklaşmış durumda.

Lüleburgaz satılık daire fiyatları yükselmesinde nüfus artış hızı, sanayi kenti olması, yatırıma müsait olması, Halkalı-Edirne hızlı tren güzergahında yer alması etkili oluyor. İstanbul’a yakın konumu, ulaşım açısından elverişli olması da yatırım için burayı cazip kılıyor.

Lüleburgaz satılık daire fiyatları İstanbul’un son yıllarda konutta gözde ilçelerinden Beylikdüzü ve Esenyurt’u sollamış durumda. Beylikdüzü ve Esenyurt’ta satılık daire fiyatları ortalama 200 bin TL iken bu rakam Lüleburgaz’da 250-300 bin TL olarak göze çarpıyor. İlçede 4+1 daire fiyatları 600 bin TL’ye kadar çıkıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir