Lapseki konut fiyatları yükselişe geçti

Lapseki konut fiyatları, geçtiğimiz yıl 18 Mart’ta temeli atılan ve 2022 yılında hizmete açılması planlanan Çanakkale 1915 Köprüsü ile artmaya başladı.

Paylaş

Lapseki konut fiyatları, geçtiğimiz yıl 18 Mart’ta temeli atılan ve 2022 yılında hizmete açılması planlanan Çanakkale 1915 Köprüsü ile artmaya başladı. Bağlantı noktaları olan Lapseki ve Gelibolu ilçelerinde satılık konutların metrekare fiyatlarını artırdı.

sahibinden.com Emlak Endeksi Şubat 2018 verilerine göre Çanakkale’nin bu iki ilçesinde satılık konut fiyatları analiz edildi. Bu iki ilçede geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla satılık konutların metrekare fiyatında artış gözlemlendi.

Gelibolu’da satılık konutların metrekare fiyatı 1 yılda yüzde 9,78 oranında arttı. Lapseki’de satılık konutların metrekare fiyatı yüzde 24,14 oranında artış gösterdi. Gelibolu’da satılık konutların metrekare fiyatı 1.441 TL olurken, fiyatlar Lapseki’de ortalama 2.111 TL’ye ulaştı.

Çanakkale, İstanbul’a yakın konumu ve ciddi ulaşım yatırımları ile İstanbul dışından daire almayı düşünenler için iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Lapseki konut fiyatları metrekare fiyatları 4 yılda yüzde 125 arttı

sahibinden.com Emlak Endeksi Çanakkale’nin Gelibolu ve Lapseki ilçelerinde satılık konutların metrekare fiyatlarında 4 yılda yaşanan değişimi de açıkladı. sahibinden.com Emlak Endeksi Şubat 2018 verilerine göre Gelibolu’da satılık konutların metrekare fiyatı 4 yılda yüzde 45,2 arttı. Lapseki konut fiyatları metrekare bazında ise yüzde 125,77 oranında arttı.