Kuveyt Türk konut kredisi avantajlı

Kuveyt Türk konut kredisi ile ev sahibi olmak isteyen ve kredi çekecek tüketicilere avantajlı seçenekler sunuyor.

Paylaş

Kuveyt Türk konut kredisi ile ev sahibi olmak isteyen ve kredi çekecek tüketicilere avantajlı seçenekler sunuyor.

Kira ödemek yerine biraz daha fazla aylık ödemeler yapmak birçok kişi için ev sahibi olmayı sağlar.  Konut kredisini fırsata dönüştürerek kira öder gibi ev sahibi olmak mümkündür. Hedefiniz belirlenmiş ve ev almaya karar vermiş olmak gelecek için de atılmış en güzel adımdır. Ardından rakam belirlemek ve birikim yapmak gerekir. Birikim için ise aylık gider ve gelirinizi belirleyerek aylık bir tutar çıkarabilirsiniz. Birikimin ardından almak istediğiniz evi araştırarak tespit etmelisiniz. Bankaların birçoğu alınacak ev bedelinin %80 ‘ine kadar konut kredisi vermektedir. Bu sebeple birikim tutarınız ile evin değeri arasındaki farkı hesaplayarak kredi şartları değerlendirilmelidir. Faiz oranları ve vade seçenekleri açısından her banka farklı koşullar sunmaktadır. Kuveyt Türk konut kredisi şartları açısından müşterilerine uygun faiz seçenekleri sunar. Aynı zamanda bankanın farklı hizmetleri ile de bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi ile Kira Öder Gibi Konut Kredisi 

Ev sahibi olmak şüphesiz belli bir yaştan sonra hepimizin hayalidir. Hayat koşulları nedeni ile gerçekleştirmekte zorlandığımız hayali Kuveyt Türk konut kredisi kullanarak gerçeğe dönüştürebiliriz.  Bankaların hemen hemen hepsinin konut kredisinde istedikleri aynı bilgilerdir. Fakat faiz oranları değişiklik gösterir. Bu açıdan kredi başvurusu öncesi faiz oranlarının tüm bankalardan alınıp incelenmelidir. Konut kredisi alma aşamasında bir önemli konu da evin değerinin gayrimenkul uzmanları tarafından belirlenmesidir. Uzman ekspertiz raporu ile belirlenen değerin %80 ine konut kredisi çıkması kanun ile belirlenmiştir. Geri kalan %20 lik tutar ise mutlaka peşin olarak vereceğiniz hazır paranız olmalıdır. Kuveyt Türk faizsiz kredi ya da diğer bankaların faizsiz kredi seçenekleri konut kredisinde geçerli değildir. Genellikle faizsiz kredi durumu belirli miktar ile sınırlanan araç kredilerinde mevcuttur.

Kredi Notu

Müşterisi olduğunuz tüm bankalardaki işlemleriniz özellikle kredi taksit ödemeleriniz ve kredi kartı dönem borcu anlık borç durumunuza göre belirlenen nota kredi notu denir. Kredi notu yeni başvurunuzda olumlu veya olumsuz bir sonuç doğurmasına yardımcı olur. Bu nedenle kredi notunun yükselmesi mutlaka banka ödemelerinde 1 gün bile geciktirmemek gereklidir. Aksi takdir de başvurunuza ret cevabını alırsınız.  Bu değerlendirme Kuveyt Türk faizsiz kredi başvurularında uygulanmaktadır.