Koronavirüs bahçeli ve müstakil ev talebini artıracak

Koronavirüs salgını birçok kişinin konut tercihinde değişikliğe neden oldu. Nereden müstakil ev alınır? Nereden bahçeli ev alınır?

Paylaş

Koronavirüs salgını ile birlikte birçok kişi konut tercihinde değişikliğe gitmeyi düşünüyor. Salgın ile birlikte önem kazanan sosyal mesafe salgın sonrası dönemde de birçok kişinin dikkat edeceği bir kavram olacak.

Karantina günlerini bahçeli, müstakil konutlarında geçirenler dairede oturanlara göre daha avantajlı bir durumda. Ufak da olsa bahçeli bir eve sahip olmak gerek çocuklu aileler gerekse de yaşlısı olan aileler için çok daha fazla önem kazandı.

Salgın sonrası dönemde konut yatırımı ya da oturmak amaçlı konut almayı düşünenler bütçeleri dahilinde bahçeli, müstakil konutlara daha fazla ilgi gösterecek.

İstanbul’da bahçeli, müstakil konut fiyatları çok yüksek. Bütçesi uygun olanlar için bahçeli bir konutta yaşamak sorun olmasa da dar gelirli birçok kişi İstanbul dışında müstakil ev sahibi olmaya yönelecek.

İstanbul’da bahçeli, müstakil konut için Çatalca, Silivri uygun. Buralarda da satılık villa, çiftlik evi ya da tam bağımsız konut fiyatları adeta cep yakıyor. Daha ekonomik arayış içinde olanlar Tekirdağ’da Saray, Kırklareli’de ise köylerine yönelebilir. Edirne’de bu bakımdan düşünebilecek yerler arasında ancak son yıllarda Edirne’deki satılık konut fiyatları İstanbul’un birçok ilçesini solladı. Bundan dolayı hesaplı konut yatırımı için şu aşamada Kırklareli ve civarı daha cazip görünüyor.

Koronavirüs salgısı sonrası bahçeli ve müstakil konut için rota Trakya

Tekirdağ’ın sakin bir yaşam için en gözde ilçelerinden biri olan Saray, geniş orman varlığı ile huzur vaat ediyor. Saray’ın köylerinde uygun fiyata arsa alıp istenilen şekilde konut yaptırmak mümkün. Burada ortalama 250-300 bin TL’ye bağımsız, bahçeli bir ev sahibi olunabilir. Saray’ın orman varlığı, denize yakın konumu, İğneada ve Kıyıköy, Kastro (Çamlıköy) gibi gözde tatil beldelerine yakınlığı bu ilçeyi cazip kılıyor.

Gözlemlerimize göre Koronavirüs salgını döneminde Saray’ın köylerinde satılık arsa fiyatlarında artış gözleniyor. Saray satılık arsa, Saray satılık villa, Saray satılık müstakil ev aramaları ciddi oranda yükselişte. İstanbul’da da yakın olması Saray’ın özellikle İstanbul’da yaşayan ve alternatif yaşam alanı arayışında olanlar için cazip bir yer olmasını sağlıyor.

Saray’da ortalama arsa fiyatları 100-150 bin TL civarı seyrediyor. Ortalama 500-700 bin TL civarına iyi durumda, yaz ve kış aylarında da yaşanabilecek villalar bulmak mümkün.

Saray’dan sonra talep gören bir diğer lokasyon da Kırklareli’nin köyleri. Onlarca köyü bulunan Kırklareli’de her bütçeye uygun satılık arsa bulunabiliyor. Kırklareli’nde de ortalama 100 bin TL’den başlayan arsa fiyatları büyüklüğüne, konumuna göre değişiyor. Lüleburgaz, Babaeski, Vize, Pınarhisar gözde lokasyonlar arasında.

Koronavirüs sonrası nerede yaşanır? Nereden müstakil ev alınır? diye düşünenlerin buralardaki cazip konut fırsatlarını incelemesi yeterli. http://www.emlakzamani.net

Burada müstakil konutlarda daha huzurlu, sakin ve organik bir yaşam sürdürmek mümkün. Köylerde birçok temel besine en taze ve uygun fiyatlara da ulaşılabilir. Arazisi biraz büyük olanlar kendi ürünlerini yetiştirebilir, ufak çapta hayvancılık da yapabilir. www.emlakzamani.net