Konut yatırımı için İstanbul’da bu ilçeler tercih ediliyor

Konut satın almak isteyenler İstanbul'da gelişmekte olan ilçelere rağbet gösteriyor, yeni yaşam alanları konut tercihlerini değiştirdi.

Paylaş

Konut yatırımı, konut satın almak isteyenler İstanbul’da son yıllarda gelişmekte olan ilçelere rağbet gösteriyor. İstanbul’da ciddi bir gayrimenkul hareketliliği yaşanıyor. İstanbul’un birçok noktasında satılan konut sayısı her geçen yıl artıyor.

Özellikle son yıllarda şehirdeki ilçe sayısının artması, yerleşimin yatay olarak şekillenmesi, İstanbul’a göçün, öğrenci sayısının hızla artması gibi nedenlerle şehirde yoğun bir yapılaşmaya yol açtı.

Son yıllarda Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Tuzla, Kurtköy, Çekmeköy, Sultanbeyli gibi ilçe ve bölgelerde yeni yerleşim yerleri ciddi talep görüyor. Buralarda markalı konut projeleri ve bölge müteahhitlerinin yaptıkları inşaatlar hızla artıyor.

Konut yatırımı İstanbul’da bu ilçelerde ön planda

İstanbul’un özellikle dış çeperlerinde, kısmi de olsa merkezi ilçelerinde ciddi bir gayrimenkul hareketliliği var. Tahminlere göre İstanbul’da 300 bin sıfır konutun daha satılmayı beklediği gelen bilgiler arasında.

Başakşehir ve Esenyurt son yıllarda konut almak isteyenlerin en çok ilgi gösterdiği yerler. Tuzla, Kurtköy, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Sultanbeyli gibi yerlerde bir ailenin oturabileceği 2+1 dairelerin bahçe katlarında 150 bin liraya, ara katlarda ise 200 bin liraya bulunabiliyor. Bu fiyatların altına konut bulmanın çok zor, merkezi ilçelerde ise gayrimenkullerin her zamanki gibi pahalı durumda.

Uygun fiyata konut bulunabilecek bölgelerdeki site tarzı yerlerde fiyatların ortalama 300 bin liradan başlıyor. Gayrimenkulün her zaman karlı bir yatırım olduğunu dile getiren uzmanlar, yıl sonu bitmeden konut alanların yeni yılın başlamasıyla bunu daha iyi göreceğini belirtiyor. Uzmanlar, yıl sonuna kadar zam olmadan ve kampanyalar bitmeden konut almanın avantajlı olduğunun altını çiziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir