Konut kredisi düştü mü? Konut kredisi faizleri son durum

Konut kredisi düştü mü? Konut kredisi faizleri son durum, konut kredisi çekmek isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında geliyor.

Paylaş

Konut kredisi düştü mü? Konut kredisi faizleri son durum, konut kredisi çekmek isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında geliyor.

Konut kredisi düştü mü? Kredi faiz oranlarında sert düşüş sürüyor. Kamu bankaları yaklaşık 3 aydır 0,99 faiz oranı ile konut kredisi veriyordu. Özel bankalar ise 1,10’un altındaki faizlerle işlem yapmaya başlamıştı.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 3 aya yakın süredir tüketicilere 0,99 oranla konut kredisi veriyor. Bankalar 15 yıla kadar da vade seçeneklerine sahip. Ancak uzun süredir 0,99 oranın da düşürülmesi yönünde bir beklenti oluşmuş durumda. Kamu bankalarından henüz bir adım gelmezken, İNGBank’ın konut kredisi faiz oranlarını düşürme hamlesi sonrası kamu bankalarının ne yapacağı merak ediliyor.

İNG Türkiye 120 ay vadeli konut kredisi kullanımlarında faiz oranını 1,09’dan 0,98’e düşürdü. Özel bankalar içinde en uygun koşullarla kredi verne bankaların başında gelen İNG Türkiye böylece kamu bankalarını da geride bıraktı. Banka ayrıca ihtiyaç kredisi faiz oranını da 0,99’a düşürdü.

Konut kredisi düştü mü? Konut kredisi faizleri düşer mi?

Kredi faiz oranları ile ilgili son dakika araştırmaları sürüyor. Bankaların uyguladığı güncel konut – taşıt – ihtiyaç kredisi faiz oranlarını gün-gün takip eden vatandaşlar kendileri açısından en uygun seçeneğe ulaşarak ev – otomobil gibi ihtiyaçlarını karşılamak ya da borçlarını kapatmak istiyor.

Merkez Bankası’nın politika faizlerini düşürmesiyle tetiklenen indirim sürecinin bir yenisinin daha gelmesini isteyen vatandaşlar indirim taleplerini sıkça dile getiriyor. Uzmanlar yeni bir indirim dalgasını başlayabileceğini ve bunun kredi taleplerine olumlu yansıyacağını belirtiyor.