Kayaşehir yatırımcısına daha çok kazandıracak

Kayaşehir, TOKİ, Emlak Konut GYO, Başakşehir Belediyesi ve özel sektörün konut projeleri ile gün geçtikçe değer kazanıyor.

Paylaş

Kayaşehir,  TOKİ, Emlak Konut GYO, Başakşehir Belediyesi ve özel sektörün konut projeleri ile gün geçtikçe değer kazanıyor.

1999 Marmara depremi sonrasında kurulan uydukent Kayaşehir, ulaşım projeleriyle yeni cazibe merkezi haline geldi. TOKİ’nin orta-alt gelir grubuna yönelik üretimle başladığı bölgede bugün Tahincioğlu’ndan Avrupa Konutları’na kadar markalı konut üreticilerinin 11 projesi planlama ve üretim aşamasında. Markalı konut üreticilerinin tamamı da bölgede yer arayışında. Megaşehir İstanbul’un kuzey batı yönündeki yeni gelişim aksı olan Kayaşehir, hızla büyüyor. Ulaşım projeleriyle yıldızı parlayan ve arsa stoku ile dikkat çeken bölgede tüm markalı konut üreticileri de proje geliştirmek üzere yer arayışında.

Kayabaşı, 1999 Marmara Depremi’nden sonra İstanbul’da çürük yapılarda yaşayan insanları sağlam yapılara taşımak üzere büyük bir uydu kent olarak planlandı. Uydu kente Kayaşehir adı verilirken birbiri ardına konut projeleri geliştirildi. Bir dönemboş kalan bu uydu kent, son yıllarda bölgeye gelen metro hattı, Üçüncü Köprü ve Üçüncü Havalimanı güzergahında olması nedeniyle

gelişmeye başladı.

İstanbul’un Avrupa yakasındaki Başakşehir ilçesine bağlı olan Kayaşehir, kentin iki ucunda kurulacak yeni şehir projelerinden birinin merkezinde olacak. Kayaşehir’in birbirinin ardı sıra hayata geçen başarılı uydu kent projeleriyle kısa sürede 1,5 milyonluk nüfusa ulaşması hedefleniyor.

Yapımı devam eden Sağlık Kent, Şehir Parkı, Kent Meydanı gibi projelerin minimum yıllık %15 prim getirmesi bekleniyor.

Kayaşehir 3 yıl içinde daha çok değerlenecek

Turyap’ın Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bilge Özdemir, üç yıl içinde Kayaşehir’i seçenlerin yüksek oranda kazanç elde edeceğini öngörüyor. Özdemir, ”Kayaşehir, Başakşehir’in dışa açılan kapısı, geleceğin ulaşım üssüdür. Köprü ve otoban bağlantıları, metro, İETT gibi toplu taşımalar, 3. Köprü, 3. Havalimanı, Kent Meydanı, Sağlık Kent, Şehir Parkı gibi yüksek ölçekli projelerin yapımının başlandığı ilçeyi önümüzdeki üç yıl içerisinde İstanbul’un en hızlı gelişen ve büyüyen bölgesi olarak görüyoruz. Sadece bu kentsel dönüşüm getirileri dahi proje getirisi dışında yıllık %15 prim yaptıracak” dedi.

Kayaşehir konut projeleri metrekare fiyatları 4-6 bin TL

Özdemir, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait Emlak Konut Başakşehir Evleri’nin m2 fiyatlarının çok altında satıldığını belirtiyor.”Bölgede yer alan projeler büyüklüklerine göre sosyal, sportif, ticari, eğlence, dinlence kent hizmetlerini sunuyor. Bölgede yapı standartları ve teslim süreçlerine göre 4-6 Bin TL arasında değişen m2 satış değerleri gözleniyor. Emlak Konut Evleri ise 3500 TL ortalama m2 fiyatıyla büyük bir alım ve kazanç fırsatı sağlıyor.

Kentin olanaklarından eşit seviyede istifade eden projelerde satış fiyatını etkileyen en önemli faktör projede konut dışında yapılan ve sunulan olanaklardır. Geliştirilen projelerde planlanan”sosyal, sportif, eğlence, dinlence”alanları yapıp maliyetleri konut fiyatlarına yansımaktadır. Çağdaş ve modern kent dokusu içinde peyzaj/kapalı – açık otopark alanları ile sunulan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait Emlak Konut – Başakşehir Evleri’nin fiyat avantajı bu ayrıcalığa sahiptir. Bu ayrıcalık Emlak Konut – Başakşehir Evlerinde yerleşim ve yaşam maliyetlerinin diğer projelere göre daha hesaplı olması avantajını da beraberinde getirmektedir” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir