Karavan kiralama İstanbul aramaları yükselişte

Karavan kiralama İstanbul ve diğer şehirlerde koronavirüs nedeniyle sosyal izolasyonunu sağlamak isteyenlerin gözdesi oldu.

Paylaş

Karavan kiralama İstanbul ve diğer şehirlerde koronavirüs nedeniyle sosyal izolasyonunu sağlamak isteyenlerin gözdesi oldu.

Kiralık karavan aramaları son birkaç ayda önemli ölçüde arttı. Bir dönem kimsenin yüzüne bakmadığı çekme karavan ve motokaravan fiyatları adeta cep yakıyor. Tam donanımlı bir karavan fiyatı ortalama 150-200 bin TL civarında seyrediyor.

Karavan satılık fiyatları birçok kişi için oldukça yüksek olduğundan dolayı karavan tatili yapmak isteyenler karavan modelleri arasında en uygun olana bakıyor. Karavan kamp yerleri de özellikle İstanbul’da yaşayanların en çok merak ettiği aramaların başında geliyor.

Karavan kiralama İstanbul ve satılık karavan aramaları artışta

Koronavirüs salgını birçok kişinin tatil ve yaşam alışkanlıklarında önemli değişikliklere gitmesine yol açtı. Artık bahçeli evler, müstakil evler, prefabrik yapılar, karavan daha çok tercih ediliyor.

Özellikle taşınabilir olması, seyahat özgürlüğü sağlaması açısından çekme karavan ve motokaravan satışlarında artış var. Karavan’da sürekli yaşayanların sayısı da son yıllarda arttı. Çekme karavanlar motokaravan modellerine göre daha ucuz olduğu için çekme karavan alıp uygun bir yere bırakan ve hayatını burada sürdürenler artıyor.

Donanımlı karavanlar ev konforu sunduğu için bir evde bulunan tüm ekipmanlar mevcut. Böylece ekstra eşyaya gerek kalmıyor. Yatak, yemek masası, duş, WC, lavabo, TV, ısıtma ve soğutma sistemleri, temiz su, pis su deposu, saklama rafları, aydınlatma, buzdolabı gibi ihtiyaç duyulan her şey mevcut.

Karavanda yaşamak emekliler, doğa tutkunları, serbest meslek ile uğraşanlar, freelance çalışanlar, yaşamını sürdürecek kadar birikimi olanlar için uygun. İyi bir karavanda yaz ve kış aylarında da sorunsuz yaşamak, özgürlüğün tadını çıkarmak artık hayal değil.

Karavan almak istiyorum ancak İstanbul’dan kopamıyorum diyorsanız Silivri’de Semizkum Mocamp, Şile, Yalıköy, Çatalca köyleri, Kıyıköy, İğneada, Çamlıköy (Kastro) uygun yerler.  www.emlakzamani.net