Kadıköy ilçesinin konutta kazandıran mahallesi

Kadıköy, İstanbul Anadolu Yakası’nın en eski aynı zamanda değerli ilçelerinin başında geliyor. Peki bu ilçede konut fiyatları ne kadar?

Paylaş

Kadıköy, İstanbul Anadolu Yakası’nın en eski aynı zamanda değerli ilçelerinin başında geliyor. Peki, bu ilçede konut fiyatları ne kadar?

Yaşam kalitesi ve eğitim düzeyi bakımından İstanbul’un birçok ilçesinden ayrılan ilçede Göztepe, Kozyatağı, Merdivenköy, Bostancı, Erenköy, Sahrayıcedit, Acıbadem, 19 Mayıs, Feneryolu, Caferağa, Suadiye, Caddebostan, Fenerbahçe, Hasanpaşa, Rasimpaşa, Eğitim, Dumlupınar, Fikirtepe, Osmanağa, Zühtüpaşa, Koşuyolu olmak üzere toplam 21 mahalle yer alıyor. İlçenin en kalabalık mahallesi Göztepe, nüfusu en az olan mahallesi de Koşuyolu. Şehrin yaşanabilir ilçesi Boğa Heykeli, Moda Sahili ve Haydarpaşa Garı ile dikkat çekiyor. İstanbul’un gözde ilçesi, kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle ön plana çıkıyor. Ulaşım olanaklarının fazla olduğu ilçe Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan gayrimenkul sektörü için önemli bir yere sahip. Bölgede kentsel dönüşüm, yatırım ve ulaşım projeleri devam ediyor. Özelikle Fikirtepe Mahallesi bölgede kentsel dönüşüm projesi olarak konumlandırıldı. Peki, Kadıköy’de satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Kadıköy satılık daire fiyatları  ne kadar? İşte Kadıköy emlak piyasasına dair önemli bilgiler…

Kadıköy ’de satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, ilçedeki satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.42 artış gösterdi. İlçede ortalama konut metrekare fiyatları 7 bin 949 TL oldu. İlçede konut yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 28 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda, Kadıköy satılık ev

fiyatı ortalama 100 metrekare için 596 bin 210 TL ile 993 bin 700 TL arasında değişirken, ortalama satış fiyatı 794 bin 947 TL olarak belirtiliyor.

Kadıköy kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Kadıköy kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 1.787 TL ile 2 bin 978 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 2 bin 382 TL olarak ölçümleniyor.

Kadıköy’ün konutta kazandıran mahallesi: Merdivenköy

İlçenin satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip mahallesi Merdivenköy oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Merdivenköy satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.07 artış gösterdi. Merdivenköy Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 6 bin 552 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 27 yılı buluyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Merdivenköy Mahallesi’nde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı, 491 bin 409 TL ile 819 bin TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 655 bin 212 TL olarak ölçümleniyor.