Havaray güzergahı ve Havaray durakları

Havaray güzergahı ve havaray durakları netleşti. Küçükçekmece Sefaköy Başakşehir arasında yapılacak olan havaray ihalesi tamamlandı.

Paylaş

Havaray güzergahı ve havaray durakları netleşti. Küçükçekmece Sefaköy Başakşehir arasında yapılacak olan yeni ulaşım projesi ihalesi tamamlandı.

Türkiye’de bir ilk olan yeni ulaşım projesi için sözleşme aşamasına gelindi. İnşaatın Nisan ayı içinde başlaması planlanıyor. Projenin 2019 yılının ilk aylarında hizmete alınması planlanıyor.

Havaray’ın Sefaköy-Halkalı-Başakşehir hattı için açılan ihaleyi 1,29 milyar TL’lik teklifle Alarko Holding’e bağlı Alsim kazandı.

Yeni ulaşım projesi hayata geçtiğinde Sefaköy ile Başakşehir arasındaki ulaşım rahatlayacak ve ulaşım süresi kısalacak. Havarayı kullananlar yarım saat gibi bir sürede Başakşehir-Sefaköy arasında yolculuk yapabilecek.

Son yıllarda satılık daire fiyatlarının en çok arttığı ilçelerin başında gelen Küçükçekmece ve Başakşehir’de havarayın güzergahına yakın yerlerde satılık daire fiyatlarında artış bekleniyor.

Havaray istatistikleri

Güzergah : Küçükçekmece Sefaköy-Başakşehir

Hat uzunluğu:15 km olacak.

Yolculuk Süresi: 27 dakika sürecek.

Yolcu Kapasite: 15 bin kişi olacak. (tek yön/saat)

İstasyonlar: Sefaköy, Armoni Park, Borusan, Sanayi, Gümrük Yolu, Halkalı Merkez, Toki-1, Toki-2, Arena Park(Atakent), Masko, Ziya Gökalp, Atatürk Oto Sanayi 1, Atatürk Oto Sanayi 2, Başakkonutları, Onurkent, Oyakkent istasyonundan geçerek Fatih Terim Stadyumu istasyonunda son bulacak. 30 dizi/set Havaray aracı ile hizmet verilecek.

Kirazlı – Halkalı Metro Hattı ile Halkalı Merkez İstasyonu’nda

Yenikapı – İncirli – Sefaköy – Beylikdüzü Metro Hattı ile Sefaköy İstasyonu’nda

Mahmutbey – Bahçeşehir – Esenyurt Metro Hattı Arena Park İstasyonu’nda Otogar – Bağcılar – Başakşehir Metro Hattı ile Başakşehir Konutları Metro İstasyonu’ndan diğer raylı sistem hatları ile entegrasyon sağlanacak.