Güngören Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi nasıl olacak?

Güngören Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilecek 224 konut ile Tozkoparan modern bir görünüme kavuşacak.

Paylaş

Güngören Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilecek 224 konut ile Tozkoparan modern bir görünüme kavuşacak.

TOKİ tarafından Güngören Tozkoparan Mahallesi’nde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında inşa edilecek 224 konutun ihalesi yapıldı.

5 Mart 2018 Pazartesi günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor. Güngören Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi kapsamında konutların 64’ü 1+1, 160’ı 2+1 planında inşa edilecek.

ÇED süreci başlayan proje kapsamında 224 adet konut inşaatı ile altyapı çevre düzenlemesi işi yapılacak. Proje kapsamında toplam 8 bin 85 metrekare alan üzerinde 6 blok inşa edilecek.

Güngören Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi depreme dayanıklı olacak

5 blokta yalnız 2+1 dairelere (her blokta toplam 32 adet olacak şekilde), 1 blokta ise yalnız 1+1 dairelere (64 adet) yer verilecek. Daireler muhtelif büyüklerde olacak. Düzenli ve kontrollü yapılaşma örneği oluşturacak kentsel dönüşüm projesi kapsamında depreme dayanıklı yapılar inşa edilecek.

Toplam 13 bin 312,24 metrekare emsal alanına sahip proje kapsamında yapılacak konutlar için 79 araç kapasiteli otopark yapılacak. Otoparkların hepsi açık otopark olacak.

TOKİ ile Güngören Belediyesi arasında imzalanan protokolle Tozkoparan Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışması başlatıldı.

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında boş alanda 224 konut inşa edilecek. Böylece köhnemiş, çarpık yapılaşma bulunan ve yeterli sosyal donatı olmayan alandan hak sahiplerinin tasfiyesi planlanıyor.

Projeyle “yerinde dönüşüm” esas alınarak, hak sahiplerine dükkânları, parkı, peyzajı ile çağdaş standartlarda nitelikli bir yaşam alanı oluşturulması amaçlanıyor. Cephe tasarımlarında modern mimari anlayış hâkim kılınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir