Esenyurt ve Beylikdüzü konut projeleri üssü oldu

Esenyurt ve Beylikdüzü konut projeleri ile İstanbul'da son yıllarda en çok öne çıkan ilçelerin başında geliyor.

Paylaş

Esenyurt ve Beylikdüzü, konut projeleri ile İstanbul’da son yıllarda en çok öne çıkan ilçelerin başında geliyor.

Metrobüs, metro ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarıyla gelişmeye müsait Esenyurt ve Beylikdüzü, birçok yeni markalı projeye ev sahipliği yapıyor.

Geçmiş yıllarda proje yoğunluğundan dolayı fiyatlarda düşüş yaşanan bölge, metrobüs hattının hayata geçmesiyle hızla değer kazanmaya başladı. İstanbul’da kent merkezinde yükselen konut fiyatları, orta ve alt gelir grubunu Esenyurt ve Beylikdüzü’nde ev sahibi olmaya yönlendirdi.

İnternette emlak siteleri aracılığıyla yapılan sorgulamalarda en çok Esenyurt ve Beylikdüzü satılık daire ilanları aratılıyor. Bölgede ortalama 3 bin 500 ile 4 bin 500 TL aralığında metrekare satış fiyatlarına sahip sosyal donatıları olan markalı konut projelerine ulaşmak mümkün.

Son yıllarda İstanbul’da hayata geçirilen projelerin büyük çoğunluğu bu 2 ilçede yükseliyor. Beylikdüzü ve Esenyurt, Türk yatırımcıların yanı sıra Ortadoğulu ve Arap yatırımcıların da yoğun ilgisini çekiyor.

Esenyurt ve Beylikdüzü ulaşım yatırımlarıyla değer kazanıyor

D100 ve TEM bağlantı yollarıyla ulaşılabilir bir konumdaki bölgenin giderek gelişmesinde altyapı yatırımlarının ve geliştirilen markalı konut projelerinin de etkisi bulunuyor. İstanbul Üniversitesi, Esenyurt Üniversitesi gibi üniversitelerin olması da genç nüfusun bölgeye olan ilgisini hızla artırıyor.

1+0, 1+1, 2+1 daire tipleri öğrenciler ve yalnız yaşayan beyaz yakalı kesim tarafından talep görüyor. Yeni projelerde 2+1, 3+1 gibi konut tiplerine de ağırlık veriliyor. Beylikdüzü ise 2+1, 3+1 ve 4+1 konutları tercih eden ailelerin ilgi gösterdiği bir bölge niteliğinde.

Kanal İstanbul’a, Üçüncü Havali-manı’na ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantılarına olan yakınlığı ile bölge, İstanbul’un gelecek vaat eden yerleri arasında gösteriliyor.

Yeni ulaşım yatırımları ve metro projeleri ile Esenyurt ve Beylikdüzü daha fazla prim yapacak. Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattı, Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy ve Kabataş-Mahmutköy raylı sistem hattı öne çıkan projeler. Ayrıca Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) metro hattı ile bölgeye ulaşımın rahatlaması ve konut fiyatlarının yukarı yönlü bir ivme kazanması bekleniyor.

Esenyurt ve Beylikdüzü neden popüler oldu?

Esenyurt ve Beylikdüzü ilçelerinin İstanbul’da en çok tercih edilen ilçelerin başında gelmesinde bazı faktörler önemli rol oynuyor. İnşaat firmalarının markalı konut projeleri geliştirmeleri açısından boş arsa stoku 2 ilçede de oldukça fazla. İstanbul’un merkezi ilçelerine oranla daha kolay satın alınabilen ve hızla değerlenen konut fırsatlarının olması da önemli.

Önemli ulaşım projelerinde 2 ilçenin de adı sıkça geçiyor. Ulaşım projelerinin içinden geçtiği ilçeler hızla değerleniyor. Ayrıca bu 2 ilçe iş sahalarına da çok yakın konumda. Beylikdüzü OSB, Hadımköy, Kıraç, Esenyurt İstanbul’un son yıllardaki en önemli sanayi merkezlerinden.

İnşaat sektörü temsilcileri ve gayrimenkul uzmanları Esenyurt ve Beylikdüzü ilçelerinde konut fiyatlarının daha fazla artacağına dikkat çekiyor. Bundan 10-15 sene önce Beylikdüzü ve Esenyurt’tan daire alanları çok ciddi anlamda kar yaptı. Şimdi de iş işten geçti sayılmaz. Hızla değerlenen bu ilçelere yatırım yapanlar 5-10 yıl içinde ciddi anlamda kazanç elde edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir