Emlak Konut İzmir Alsancak projesi yolda

Emlak Konut İzmir Alsancak projesi için Tariş ile işbirliği yaparak İzmir Alsancak'ta Liman Arkası olarak bilinen bölgede proje geliştirecek.

Paylaş

Emlak Konut İzmir Alsancak projesi kapsamında Tariş ile işbirliği yaparak İzmir Alsancak’ta Liman Arkası olarak bilinen bölgede yeni bir proje geliştirecek.

İzmir’in Liman Arkası bölgesinde hayata geçirilecek proje ile kent yaşamının kullanımı dışında kalmış bu bölgenin kente yeniden kazanımı sağlanacak.

Bu gelişme ile Yeni Kent Merkezi düzenlemelerine katkı sağlayacak proje ile bölgenin kentsel gelişim ve nüfus dinamikleri ile yerel şartları ve ihtiyaçları göz önünde bulunduruldu.

Bu kapsamda dengeli, sağlıklı ve sürdürülebilir bir kentsel mekan üretmek üzere projenin %42’si sosyal donatı alanı olarak kamuya yarar sağlayacak şekilde düzenleniyor.

Toplamda 140 bin metrekare alan büyüklüğe sahip İzmir Liman Arkası bölgesindeki proje turizm, ticaret ve kültür odaklı olacak şekilde tasarlanıyor.

Emlak Konut İzmir Alsancak projesi ile İzmir’in atıl kalmış olan bu kısmını kentin kullanımına kazandırılması önemseniyor.

Emlak Konut GYO projeden asgari gelir olarak 820 milyon TL hedeflerken bu bedelin %20 si emlak konut %80 i de birliklerin payı olacak.

Emlak Konut İzmir Alsancak projesi İzmir’e değer katacak

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum Protokol imza töreninde projeye dair görüşlerini belirtti.

Kurum, “Ülkemizin en değerli şehirlerinden İzmir’in güzelliğine güzellik katacak bir proje için yola çıktık. İzmir’in bizim açımızdan ayrı bir anlamı bulunuyor. Bilindiği üzere Mavişehir bölgesi, Emlak Bankası tarafından 90’lı yıllarda projelendirilmeye başlanmıştır. Emlak Konut GYO olarak 2000’li yıllardan itibaren biz de bu bölgeye yatırım yaparak yaşam kalitesi yüksek, modern yaşam alanları oluşturmaya başladık” dedi.

Kurum, “Soyak Mavişehir”, “Emlak Konut Pelikan Sitesi”, “Mavişehir Modern” ve “ParkYaşam Mavişehir” gibi proje değerleri toplamı yaklaşık 1.2 milyar TL’yi bulan projeleri başarıyla tamamladık. Yaklaşık 4.000 bağımsız bölüm hak sahiplerine teslim edildi. Mavişehir bölgesinde geliştirdiğimiz projelerde yaklaşık %80’e varan park ve yeşil alanlar ile birlikte bölgenin her türlü sosyal donatı alanları da hayata geçirilmiştir. Bu noktadan bakıldığında, İzmir, Emlak Konut açısından başarılı projelere imza atılan bir şehrimiz oldu.”

Emlak Konut Alsancak projesi İzmir’in yeni kent merkezi olacak

Mavişehir’de geliştirmiş olduğumuz projelerden sonra İzmir’in yeni kent merkezi olan Alsancak’taki bu proje ile yeniden İzmirliler ile buluşacak. Emlak Konut GYO markasını İzmirlilerin hizmetine sunmaktan mutluluk duyacağız. 150 bin üyesi ile Ege Bölgesi’ni de temsil eden Tariş Kooperatif Birlikleri ve Yemta ile bir anlaşma yaparak İzmir’de yeni ve önemli bir projeye daha adım atmış bulunuyoruz.

Murat Kurum: “Eskimiş ve kentin kullanım dışında kalan bu alanın; sosyal, kültürel ve teknik altyapı ihtiyaçlarını da karşılayarak geliştirmeyi planlıyoruz. Turizm, Ticaret ve Kültür odaklı projenin İzmir’imizin ekonomik dinamiklerine, turizm potansiyeline ve kültürel faaliyetlerine önemli katkı sağlamasını hedefledik. Bölgenin, Turizm, Ticaret ve Kültür odaklı olarak yeniden işlevlendirilmesi sonucunda kazanan İzmir olacaktır. Birliklerle yapmış olduğumuz anlaşmaya göre bu projeden hedeflediğimiz asgari gelir 820 milyon TL olacak. Bu bedelin %20 si emlak konut  %80 i de birliklerin payı olacaktır.” dedi.