Emlak haberleri İstanbul son dakika

Emlak haberleri İstanbul son dakika, emlak ile ilgilenen okuyucuların en çok merak ettiği konuların başında geliyor.

Paylaş

Emlak haberleri İstanbul son dakika, emlak ile ilgilenen okuyucuların en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Güncel emlak haberleri,  yeni konut almak isteyenler ve konut yatırımcıları için büyük önem taşıyor.

Emlak haberleri sitesi Emlak Zamanı olarak emlak haberleri  İstanbul son dakika gelişmeler ile ilgili içerikler derledik.

İstanbul’da markalı konut projeleri tüm hızıyla devam ediyor. Ataköy E-5, markalı konut ve ofis projeleri için yeni gözde. Bölgede Route İstanbul, Selenium Retoro, Avrupa Residance ve Ofis, Nef Ataköy 22 şu sıralar E-5 kenarında yükselen projeler. Yakın zamanda bu projelere yenilerinin eklenmesi bekleniyor.

TOKİ’nin Küçükçekmece ilçesi Kartaltepe Mahallesi’ndeki 20 bin 776 metrekarelik arsası için arsa satış karşılığı toplam satış geliri için 900 milyon lira, idare payı geliri için 324 milyon lira en yüksek teklif verildi.

1999 Marmara Depremi’nden sonra İstanbul’da kentsel dönüşüm için etkili bir adım atılamadı. Uzmanlar, yıllardır uyarmalarına rağmen gerekli adımların atılmadığını ve kentsel dönüşümde geç kalındığını söylüyor. Olası bir depremde İstanbul’da binlerce eski ve çürük bina yıkılabilir.

Emlak haberleri İstanbul son dakika, Güncel emlak haberleri İstanbul 

Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde kentsel dönüşüm başlıyor. Geçtiğimiz Haziran ayında “Riskli alan” ilan edilen Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’ndeki 92 dönüm alanın imar planı Küçükçekmece Belediyesi tarafından hazırlandı.  Söz konusu alan İstasyon Caddesi-Balaban Sokak’la Mehmet Akif Bulvarı (Gümrük yolu)-Florya Caddesi arasında kalan 9,2 hektarlık bölümü kapsıyor.

İstanbul’da şimdiye dek 75 bin konut inşa eden KİPTAŞ, Hadımköy ve Pendik’te memurlara özel konut projesi hayata geçirecek. Konutlar avantajlı fiyatlarla satışa sunulacak.

Bir dönem fabrikaların ve deri imalathanelerinin olduğu Ataköy-Zeytinburnu hattı şimdi lüks konutların, denize nazır projelerin merkezi haline geldi. Projeler, merkezi konumu ve ulaşımının da kolay olması nedeniyle hem alıcı hem de yatırımcıları bölgeye çekiyor.

Avrasya Tüneli, Zeytinburnu’nun değerini etkileyecek en büyük yatırım olarak dikkat çekiyor. Mevcut ve planlanan raylı sistemlerle birlikte, uzmanlar ilçenin 5 yıl içinde değerini yüzde 100’den fazla artırmasını öngörüyor.

3. havalimanı merkezli oluşacak yeni bir şehir planlanıyor. “Airport City” olarak ifade edilen alanda yeni bir yaşam merkezi kurulacak. Yeni havalimanı ve çevresinde uluslararası iş merkezleri, serbesoteller, lojistik merkezler ve bunun yanında Expo Fuar alanı yer alacak.

Gaziosmanpaşa’da 4 bölgede kentsel dönüşüm temel atma töreni daha gerçekleştirilecek. Bu projeler  Bağlarbaşı 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi, Mevlana Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Karayolları Mahallesi Avrupa Konutları Önü Projesi ve Sarıgöl Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2010 yılında hizmet binası yapacağını duyurduğu Galatasaray’ın stadının hemen karrşısındaki Seyrantepe arazisinin imarı değişti. Arazinin imar planına “İş merkezi, büro, alışveriş merkezi, rezidans, konaklama tesisleri, otel, motel, apart otel” eklendi.

Emlak haberleri İstanbul son dakika

Beylikdüzü Yakuplu ve Gürpınar’da kentsel dönüşüm başlayacak. 45 hektar alan ve 10 bin kişilik nüfusa sahip olan Gürpınar’da bulunan 400 adet yapı için etaplar halinde bir dönüşüm uygulaması planlanıyor. Yakuplu Mahallesi’nde bina ölçeğinde dönüşüm çalışmaları devam ediyor. 529 binanın dönüşüm süreci için kayıtlar alındı ve çalışmalara başlandı.

Bayrampaşa cezaevi ya da eski ismiyle Sağmalcılar Cezaevi’nin olduğu alanda dönüşüm başlayacak. Toplamda 148 bin metrekarelik alanın değerlendirileceği projede meydan, Hastane, okul, cami, konut, dükkân ve otellerin yer alacak.

Çarpık kentleşmenin en yoğun yaşandığı ilçelerden Kağıthane hızla yenileniyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarının tamamlanmasıyla ilçede konut fiyatlarının artacağı tahmin ediliyor.

Anadolu Yakası’nda kentsel dönüşüm sembol bölgesi Fikirtepe’den sonra ikinci büyük kentsel dönüşüm projesi Ataşehir’de başlayacak. Dönüşüm kapsamında ilk adım Yenisahra’da atılacak. Yenisahra’da minimum 4 kat maksimum 15 katlı apartmanlara izin verildi. Konut alanlarında emsal arsanın büyüklüğüne göre 1.25 ile 2.50 arasında değişiyor. Ticaret alanlarında da emsal 2.50’nin yükseklik ise 80 metrenin üzerine çıkamayacak.

İstanbul’da deniz gören konut projeleri fiyat bakımından cep yaksa da hem kolay satılıyor hem de yatırımcılarına daha fazla kazandırıyor. Zeytinburnu, Bakırköy, Ataköy, Beşiktaş gözde yerler.