Eminevim kentsel dönüşüm modeli nedir?

Eminevim kentsel dönüşüm modeli, Eminevim’in faizsiz finans sistemiyle gerçekleştireceği bir model olacak ve 60 ay vade ile ödenebilecek.

Paylaş

Eminevim kentsel dönüşüm modeli, Eminevim’in faizsiz finans sistemiyle gerçekleştireceği bir model olacak ve 60 ay vade ile ödenebilecek.

Gayrimenkul sektörü ve kentsel dönüşümün konuşulduğu “Eminevim Türkiye Gayrimenkul Sektörü ve Deprem Gerçeği ile Kentsel Dönüşüm Sempozyumu” İzmir’de gerçekleşti.

Sempozyumda Eminevim’in faizsiz finans sistemiyle gerçekleştireceği kentsel dönüşüm modelinin detayları ilk kez anlatıldı.

Sempozyum, İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlendi ve 3 farklı oturum gerçekleştirildi. Sempozyumun birinci oturumunda gayrimenkul sektöründe faizsiz sistemler ele alındı.

Eminevim Türkiye Satış Direktörü Sezai Gök, son yıllarda büyük talep gören faizsiz Elbirliği Sistemi’nin pazardaki hacmi ve sektörün geleceğine ilişkin beklentileri anlattı.

Faizsiz sistemin pazar hacmi 20 milyar TL’yi geçti

Yerli bir finansman modeli olarak, dayanışma ve tasarrufa dayalı faizsiz Elbirliği Sistemi ile 29 yıldır dar ve orta gelirli aileler ev ve araç sahibi olabiliyor.

Eminevim Türkiye Satış Direktörü Sezai Gök, yeni bir sektörün doğmasına vesile olduklarını ve hacmi 20 milyar TL düzeyinde olan bir pazarın Türk ekonomisine kazandırıldığını dile getirdi.

Elbirliği Sistemi’nin ulaştığı pazar büyüklüğü hakkında bilgiler verildi. Ev sahibi olma ihtiyacına bir çözüm sunan Elbirliği Sistemi’nin geçtiğimiz yıl toplamda 276 bin olan ipotekli konut satışlarının yüzde 4’ünü gerçekleştirdi. Sistemin başarısının enerji, tarım ve hayvancılık gibi farklı sektörlerden sonra kentsel dönüşümde de uygulanmaya başlandığını anlattı.

Eminevim kentsel dönüşüm ihtiyacı faizsiz sistemle karşılanacak

Gök, Eminevim’in konut ve araç pazarındaki 29 yıllık deneyimini kentsel dönüşüme taşıdığını belirtti. Sempozyumda yaptığı konuşmada kentsel dönüşümde yaşanan finansal tıkanıklığa çare olacaklarını ve dönüşümün hızlanmasına katkıda bulunacaklarını ifade etti.

Gök, şöyle konuştu: “50’li – 60’lı yıllarda başlayan bilinçsiz, kaçak ve zayıf nitelikteki yapılaşmanın sorunları günümüzde yaşamı ciddi oranda tehdit ediyor. Aynı zamanda Türkiye nüfusunun yüzde 92’si kentlerde yaşıyor ve bu kentlerin yüzde 90’ı 1. ve 2. derece deprem kuşağı üzerinde bulunuyor. 2030 ve sonraki yıllarda da şehirlerde oturanların sayısında önemli bir artış öngörülüyor. Bu açıdan baktığımızda riskli konutlar konusunda bir çözüm üretmenin ve acil bir önlem alınması zorunluluğuyla karşı karşıyayız.

Biz de burada başlatılan yenilenmeyi hızlandırmak ve sektörde yaşanan finansal soruna bir çözüm sunmak için 29 yıllık tecrübemizi kentsel dönüşüme taşıdık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hedeflediği yıllık 300 bin konutun yüzde 3’ünü faizsiz Elbirliği Sistemi ile dönüşümden geçirmeyi hedefliyoruz. Sunduğumuz çözüm ile sektördeki finansal tıkanıklığın çözülmesi ve dönüşümün hızlanması amaçlanıyor. Sistem sayesinde düşük bir organizasyon bedeli ile kentsel dönüşüm maliyetleri 60 ay vadeye bölünerek faizsiz taksitlerle ödeme kolaylığı sağlanacak. Müteahhitlerin de kendi projeleri için yararlanabileceği bu sistemle 5 yılda 50 binden fazla konutun dönüşüm sağlanabilir.” www.emlakzamani.net – Haber Merkezi