ConCept Yapı Bodrum’da 5 proje yapacak

ConCept Yapı Bodrum'da 5 proje için 100 milyon lira yatırımın yanı sıra 2020'ye kadar 100 milyon dolar daha yatırım yapacak.

Paylaş

ConCept Yapı, dünyanın Ege’nin incisi Bodrum’da 5 projeyi birden hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Toplamda 100 milyon lira yatırım yapılması planlanan projeler, Bodrum’daki lüks konut anlayışına yeni bir soluk getirecek.

Infinity of Yalıkavak, Art of Yalıkavak, Serenity of Gündoğan, Silence of Bodrum ve Silence of Premium projelerinde Bodrum mimarisine sadık kalındı. Projelerde ortalama metrekare fiyatları 3 bin 500 ile 4 bin 500 dolar arasında değişiyor.

ConCept Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Akın, farklı sektörlere yatırım yaptıktan sonra 2015 yılında inşaat işine girmeye karar verdiklerini belirterek, büyüme hedefinde olduklarını söyledi.

ConCept Yapı 2020’ye kadar 100 milyon dolar daha yatırım yapacak

100 milyon lira yatırımla 5 projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Akın, 2020 yılına kadar 100 milyon dolar yatırım daha yapacaklarını belirtti.

5 büyük projenin de plajı olacağını söyleyen Akın “Bizim kat maliklerimizin üye olabileceği ve faydalanabileceği kendi plajları olacak. Bu konu Bodrum’un olmazsa olmazlarından” dedi. Akın ayrıca Gündoğan ve Bodrum merkezdeki iki proje de SPA ve fitness center hizmeti de vereceklerini de sözlerine ekledi.

Ruslar Antalya yerine Bodrum’a yöneldi

Yabancı alıcıların projelere ilgi gösterdiğini ifade eden Akın, spesifik olarak Rus yatırım ya da alıcı grupların projelere olan talebine dikkat çekti.

Rusya ile Türkiye arasında uzun süredir yaşanan siyasi krizin çözülmesi sonrası Rus alıcı gruplardan çok ciddi telefonlar aldıklarını dile getirdi.

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan krizin çözülmesi ve uygulanan ambargoların kalkması sonrası, hem turizm hem de inşaat sektörüne Rusların ilgisi arttı.

Ruslar artık Antalya yerine Bodrum’a yöneldi. Buna ek olarak Ortadoğulu yatırımcılar da projelerimize en az bizim cemiyet dünyamız kadar ilgi gösteriyor” diye konuştu.