Çanakkale 1915 Köprüsü konut fiyatlarını artırdı

Çanakkale 1915 Köprüsü projesi ile birlikte son 3 yılda Gelibolu ve Lapseki’deki satılık ve kiralık konut fiyatlarında artış yaşandı.

Paylaş

Çanakkale 1915 Köprüsü projesi ile birlikte son 3 yılda Gelibolu ve Lapseki’deki satılık ve kiralık konut fiyatlarında artış yaşandı.

Çanakkale, Marmara Bölgesi’nde son yıllarda satılık ve kiralık daire fiyatlarının en çok yükseldiği illerin başında geliyor. Yeni ulaşım yatırımları ile birlikte cazibe merkezi olan Çanakkale’de emlak fiyatları özellikle Gelibolu ve Lapseki ilçelerinde önemli ölçüde arttı.

sahibinden.com’dan yapılan açıklamaya göre, Çanakkale Boğazı’nın ilk, Marmara Bölgesi’nin 5. asma köprüsü olacak Çanakkale 1915 Köprüsü, bölgeyi cazibe merkezi haline getiriyor.

Çanakkale 1915 Köprüsü 2 ilçede fiyatları uçurdu

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Mart ayı verilerine göre, son 3 yılda Gelibolu ve Lapseki’deki satılık ve kiralık konut fiyatlarında artış kaydedildi.

Bölgedeki arsaların sayfa görüntülenme rakamları incelendiğinde, son bir yılda Gelibolu’da yüzde 47, Lapseki’de ise yüzde 54’lük artış söz konusu oldu.

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Mart ayı verilerine göre, son 3 yılda Gelibolu’da kiralık konut fiyatları yüzde 71 arttı ve ortalama 721 lira oldu. Konutların satış fiyatı ise yüzde 55 artarak ortalama 183 bin 792 lira oldu.

Lapseki’de ise 3 yılda kira fiyatlarında yüzde 54 artış oldu ve konutlar ortalama 577 liradan kiralığa çıkarıldı. Satışa sunulan konutlardaki fiyat artışı ise yüzde 121 gerçekleşti. Konutlar ortalama 229 bin 514 liradan satışa sunuldu.

Çanakkale’den daire alınır mı? Çanakkale’de nereden ev alınır? Çanakkale’de emlak yatırımı yapılır mı? sorularının cevabını arayanlar için Gelibolu, Lapseki yatırım açısından cazip. Bu ilçelerin yanı sıra Çanakkale merkezi, Biga, Eceabat, Ezine ve Ayvacık da yatırım için düşünebilir.