Basın Ekspres Yolu projeleri artıyor

Basın Ekspres Yolu, İstanbul'da son yıllarda birçok markalı gayrimenkul projesiyle adından sıkça söz ettiren bögelerin başında geliyor.

Paylaş

Basın Ekspres Yolu, İstanbul’da son yıllarda birçok markalı gayrimenkul projesiyle adından sıkça söz ettiren bögelerin başında geliyor.

TEM ile E-5’in en büyük bağlantı yolunun her iki kanadında konuttan otele kadar uzanan ciddi bir dönüşüm var. Bölgede planlama ve inşaat aşamasında olan onlarca yeni emlak projesi yükseliyor.

Bir dönem büyük basın kuruluşların yönetim merkezlerine ev sahipliği yapan Basın Ekspres Yolu
Atatürk Havalimanı’na ve CNR Fuar Merkezi’ne yakın olması nedeniyle ayrıca cazibe noktası olarak konumlanan

Basın Ekspres Yolu büyük inşaat firmaları tarafından projelendirilen otel, konut, rezidans ve ofis projeleri ile gün geçtikçe daha çok değerleniyor.

Son yıllarda bölgede faaliyet gösteren tekstilcilerden lojistikçilere kadar farklı şirketler ofislerinin yer aldığı Basın Ekspres Yolu İstanbul’da yeni ofis projelerinin de A sınıfı olarak planlandığı bölgelerin başında geliyor.

Atatürk Havalimanı şu anda Basın Ekspres bölgesi açısından önemli bir fırsat. 3. havalimanı faaliyete geçtikten sonra Atatürk Havalimanı taşınsa bile havalimanının mevcut arazisi bölgeye cazibe katacak. 3. havalimanına giden yol bağlantıları bölgenin revaçta olmasını devam ettirecek.

Bölgenin en önemli avantajı ulaşım açısından ana arter üzerinde yer alması olarak öne çıkıyor. Beylikdüzü, Hadımköy, Esenyurt gibi bölgelerde ofisi bulunan şirketler için Basın Ekspres Yolu’nun cazibesi artıyor.

Basın Ekspres Yolu neden popüler?

Ana ulaşım arterleri üzerinde yer alıyor. Yeni ulaşım projeleri ile daha kolay ulaşılabilen bir bölge oldu.

Atatürk Havalimanı’na ve fuar merkezine yakınlığı şirketler tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Üçüncü

Havalimanı bağlantı yolları üzerinde yer alması tercih edilebilirliğini daha da artıracak.

Ofis odaklı birçok projenin hayata geçirilmesi Maslak-Levent bölgesindeki yüksek ofis kiralarından şikayetçi olanları bu bölgeye yöneltiyor.

Yeni projeler geliştirilebilmesi açısından arsa stoku oldukça fazla.

Emlak yatırımcıları açısından yatırım getirisi yüksek fırsatlar sunuyor.