Ataşehir satılık daire fiyatları hızla artıyor

Ataşehir satılık daire fiyatları, son yıllarda Anadolu Yakası konut projeleri ve satılık konut arayanların en çok ilgilendiği konulardan biri.

Paylaş

Ataşehir satılık daire fiyatları, son yıllarda Anadolu Yakası konut projeleri ve satılık konut arayanların en çok ilgilendiği konulardan biri.

Ataşehir’de artan konut projeleri, alışveriş merkezleri ve yeşil alanlarıyla İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri haline gelen Ataşehir’de, konut fiyatları değerlenmeye devam ediyor.

Ülke ekonomisine değer katacak İstanbul Finans Merkezi Projesi’ne de ev sahipliği yapan ilçenin bazı mahallelerinde, sahibinden.com Emlak Endeksi* Ekim verilerine göre konut fiyatları son 4 senede yüzde 100’e varan oranlarda artış gösteriyor.

Ataşehir satılık daire fiyat artışlarında İnönü ve Kayışdağı Mahalleleri öne çıkıyor

TÜİK 2016 verilerine göre, toplam 17 mahallesinde yarım milyona yaklaşan kişinin yaşadığı Ataşehir konutta uçtu. Son 4 senede satılık konut fiyatlarındaki artış en fazla Kayışdağı, İnönü ve İçerenköy mahallelerinde görülüyor.

sahibinden.com Emlak Endeksi Ekim verilerine göre de bu 3 mahallede satılık konutların fiyatları sırasıyla son 4 senede yüzde 91,1, yüzde 81,4 ve yüzde 56,9 oranlarında arttı. İnönü Mahallesi’nde konut fiyatı ortalama 412 bin 949 TL olarak gerçekleşti. İçerenköy Mahallesi’nde ortalama 489 bin 519 TL ve Kayışdağı Mahallesi’nde ortalama 309 bin 345 TL oldu.

Ataşehir’de kiralık konut fiyatlarında ise son 4 sene içerisinde en fazla değerlenen mahalleler belli oldu. Bu mahalleler Esatpaşa, Fetih ve İçerenköy oldu. Esatpaşa Mahallesi’nde kiralık konutlarda fiyatlar ortalama 1.357 TL oldu. Fetih Mahallesi’nde ortalama 1.528 TL ve İçerenköy Mahallesi’nde de ortalama 1.653 TL oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir