Ankara emlak yatırımcılarına kazandırdı

Ankara emlak sektöründe İstanbul’dan sonra en çok kazandıran 2. il olarak yatırımcıların yüzünü güldürüyor.

Paylaş

Ankara emlak sektöründe İstanbul’dan sonra en çok kazandıran 2. il olarak yatırımcıların yüzünü güldürüyor.

Milliyetemlak.com EN’deks verilerine göre ağustos ayında İstanbul’dan sonra en fazla konut satış ve kiralama işlemi Ankara’da gerçekleşti. Ankara’da emlak yatırımı yapanlar kazandı. Ankara’nın emlakta parlayan bölgeleri Keçiören, Batıkent, Çayyolu, Eskişehir Yolu ve Konya Yolu oldu.

Emlak sitesi Milliyetemlak.com’un her ay açıkladığı EN’deks verilerine göre, ağustos ayında İstanbul’dan sonra ülke genelinde en çok emlak araması yapılan il Ankara oldu. Ankara’daki emlak aramaları ağustos ayında bir önceki aya oranla daha fazla mobil ve tablet üzerinden yapıldı.

Ankara emlak yatırımı düşünenler için kazandıracak bölgeler

Milliyetemlak.com EN’deks verilerine göre, Ankara’da emlak yatırımcıları için en kazançlı noktalar belirlendi. Kentsel dönüşüm ve ulaşım çalışmalarının yoğunlaştığı Keçiören, Batıkent bölgeleriyle, son dönemde lüks konut projelerinin öne çıktığı Çayyolu oldu.

Ayrıca Ankara’nın iş merkezleri olarak tanımlanan ve A sınıfı ofis projelerinin yoğunlaştığı Eskişehir Yolu, Konya Yolu, Söğütgözü, Çukurambar ve Balgat öne çıkan diğer bölgeler oldu.

Milliyetemlak.com Genel Müdürü Müge Seymen Ankara’nın istikrarlı gelir potansiyeliyle gayrimenkul sektörünün en önemli piyasalarından biri olduğunu belirtti.

Müge Seymen; “Türkiye ortalaması üzerindeki kişi başına düşen gelir oranı, kamu hizmetlerinin ekonomideki güçlü payı ve istikrarı nedeniyle Ankara, İstanbul’dan sonra ülkemizin en önemli gayrimenkul piyasalarından biri.

Ankara son 10 yıl içerisinde emlak alanında ciddi yatırımların yapıldığı bir il oldu. Büyük ölçekli kentsel dönüşüm projelerine ek olarak konut, AVM, otel, ofis ve plaza projeleriyle Ankara, büyük bir yatırım alanı durumuna ulaştı. Bu projeler önümüzdeki dönemde de devam edecek ve başkent emlakta kazandıran il olmayı sürdürecek” dedi.